2012.09.22. 16:47

Sportlövő ob - Csonka Zsófia sikere sportpisztolyban

Budapest, 2012. szeptember 22., szombat (MTI) - Az olimpiai hatodik Csonka Zsófia nyerte szombaton a női sportpisztolyosok Budapesten rendezett országos bajnokságát.

A pécsi versenyző a 30+30 lövéses alapversenyt 583 körrel zárta, majd a fináléban 202,9 kört ért el, s így 785,9 körös összteljesítménnyel győzött nagy fölénnyel megelőzve az idei légfegyveres Eb-n ezüstérmes magyar csapat másik két tagját, Tobai-Sike Renátát és Nemes Adriennt. Az ezüstérem sorsa szétlövésben dőlt el kettejük között Tobai-Sike javára.

"Nagyon örülök a győzelemnek, főleg annak, hogy jobb döntőt sikerült lőnöm, mint az olimpián. Különös ízt ad az aranyéremnek, hogy ez volt az utolsó verseny az eddig megszokott szabályokkal, amelyeket a jövő évtől megváltoztat a nemzetközi szövetség" - mondta Csonka Zsófia az MTI-nek.