2013.07.17. 17:47

Megsüvegelendő hetedik hely

Nyíregyháza - A döntőbe jutással várakozáson felül teljesített száz gyorson Buskó Csenge a hollandiai Utrechtben az 12. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) úszóversenyein. A Nyírsuli kiválósága a szerdai fináléban a hetes pályán tempózott, és végül a hetedik helyen ért célba 59.01-es idővel.

- Csenge egy kicsit beragadt a rajtnál, így a nyolcadik helyen fordult ötvennél, végül egy riválisát megelőzve lett hetedik. Ezzel együtt nagyon elégedett vagyok a teljesítményével, hiszen a középdöntőben egyéni csúcsot úszott és döntőbe került- vélekedett Turóczy Róbert, Csenge edzője.

A mester szerdán este autóba ül és Utrecht felé veszi az irányt, mert pénteken már a helyszínen szeretné látni tanítványát. Csenge erősebbik számában, a 200 gyorson az ötödik legjobb idővel ( 2:06.89 ) bír a mezőnyben, így minden bizonnyal ebben a számban is finalista lesz. Sőt, tagja a 4x100 méteres vegyesváltónak, amelyik szintén esélyes jó helyezésre.