2014.03.23. 18:23

Mészöly Kálmán a mándokiaknak tapsolhatott

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 19. fordulójának mérkőzéseit rendeztlk a hét végén.

Tiszalök–Cellspan-Balkány 1–2 (0–1)

Tiszalök, 100 néző, v.: Tomori P.

Tiszalök: Gagyi S. – Balogh A. (Puncsák Cs.), Újvári Zs., Csáki V., Dobos Z., Gál N., Aszalós T., Bodnár A., Vass I., Czifrák R., Cseh K. Edző: Kovács János.

Cellspan-Balkány: Varga I. – Szabó P., Szabó J. (Kiss J.), Vass Z., Marozsán Zs., Ferenczi F., Ferenczi M. (Gondor I.), Vasas T., Szilágyi Z. (Moldván Gy.), Marozsán M., Nagy D. Játékos-edző: Dán Ferenc. A mérkőzés összképe alapján a hazai csapat nem érdemelt vereséget.

Gól: Újvári Zs. (11-esből), illetve Nagy D., Ferenczi M. Ifi: 1–1.

Kovács János: – Csapatom nem játszott alárendelt szerepet, egy dolog döntött, mégpedig az, hogy a Balkány két kapura lövésből két gólt szerzett, nekünk nyolc helyzet is kevés volt ehhez.

Dán Ferenc: – A napokban a csapathoz nagyon közel álló embert vesztettünk el File Miklós személyében. Nagyon fog hiányozni! A fiúk átérezték a meccs fontosságát, oda tették magukat, ahogy kell, ennek köszönhetően jó csapat otthonából sikerült elhozni a három pontot.

Nagykálló–Nyírgyulaj 2–1 (1–1)

Nagykálló, 230 néző, v.: Pethő P.

Nagykálló: Kanócz B. – Eördögh L., Bodó G., Mándi L., Turbucz T., Gergely B. (Rubóczki J.), Somogyi T., Kiss T. (Somogyi M.), Torma T. (Matejkó R.), Ungi L. (Marcsek Z.), Balás G. (Kőrösi N.). Edző: Gerliczki Máté.

Nyírgyulaj: Tóth K., – Baksa Cs., Czerula Zs. (Pataki Zs.), Dér I., Pénzes Á. (Szentjobbi R.), Erdei L., Berecz Zs., Oxi R., Horváth K., Lakatos J. (Kanál R.), Sitku Á. (Kolozsi M.). Edző: Lukács Tibor.

A három „zsákost” megelőzte a tavaszt, de ezen a meccsen, főleg az első félidőt sikerült meleggé tenniük. A hazaiak nehezen találták meg magukban a plusz kulcsot, amivel feltörhették a fegyelmezett, taktikus vendégek reteszét. A fordulás után már nem csak a labdabirtoklásban volt fölényben a Kálló, hanem abban is, amiért a pontokat adják, azaz sikerült bonusz középkezdéshez kényszeríteni a nagy akarással küzdő Gyulajt.

Gól: Torma T., Balás G. (11-esből), illetve Berecz Zs. (11-esből). Kiállítva: Kanócz B. (88. perc). Ifi: 2–1. (Tudósító: Győrfi Gergő)

Gerliczki Máté: – Nyögvenyelős volt, sorolom, hogy miért: a pályánk talaja katasztrofális, az első félidőben ismét szembe szélben kellett játszanunk, és az ellenfél is nagyon lelkes volt. A második félidőben ritmust váltottunk, és nem volt kérdéses a győzelmünk.

Lukács Tibor: – Nagyon lehetőséget hagytunk kihasználatlanul, hiszen az éllovas otthonából vezettünk, de hibáztunk a védekezésben, ezért nem sikerült pontot szerezni. Az viszont még számomra is új, hogy a kaputól 18 méterre elkövetett szabálytalanságért 11-es jár...

Tuzsér–Kemecse 0–0

Tuzsér, 200 néző, v.: Sándor Cs.

Tuzsér: Szőr I. – Tott (Semegi T.), Hriskevics, Markos J., Soós T., Dallos L. (Gergely I.), Dolhai M., Lakatos T., Iván A., Dancs B., Setét R. (Bagoly Z.). Játékos-edző: Dancs Béla. Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Homann R., Tóth Sz., Fiumei V., Ruska T., Fekete Á., Bodnár J., Birovecz J. (Ádámszki R.), Fekete Á., Balázsi P. (Tóth T.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Nagyon küzdelmes mérkőzésen láthatólag jól felkészültek egymásból a csapatok, óriási párharcok alakultak ki, az eredmény igazságos. Ifi: 2–5. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Nagyon idegesen, kapkodva játszottunk, meg sem közelítettük a legutóbbi meccsen mutatott teljesítményt. A kapu előtt nem koncentráltunk megfelelően, így csak egy pontot gyűjtöttünk.

Ádámszki Róbert: – Hajtós, jó mérkőzésen, nagyon jó csapat otthonában rászolgáltunk az egy pontra. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 93. percben ismét egy százszázalékos 11-est nem kaptunk meg. Csapatom az akarást tekintve sokat fejlődött, sajnálom, a srácokat elmaradt győzelem miatt.

Baktalórántháza–Csenger 5–1 (3–1)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Vitkai.

Baktalórántháza: Gazsi F. (Marics I.) – Szabó G., Rakóczi Zs. (Kun Cs.), Kántor F. (Marics T.), Geda G., Lakatos I., Kozma J., Balogh Zs., Fábri Z. (Éles Zs.), Marics G. (Molnár L.), Szabó R. Játékos-edző. Illés László. Csenger: Gergely I. – Bodó R., Jóbi M., Mona Á., Toma M., Pankotai I. (Merce A.), Puskás D. (Bozso Sz.), Zámbó K., Bornemosza I., Doros M., Somlyai G. (Komlódi M.). Edző: Barcsay István.

A hazaiak rendkívül jól kezdtek és hamar eldöntötték a mérkőzést. A folytatásban ellaposott a játék, ekkor már nem lehetett észrevenni, hogy a vendégek megfogyatkoztak, de a baktai győzelem egy percig sem forgott veszélyben.

Gól: Szabó R. 2, Marics G. 2, Lakatos I., illetve Somlyai G. Kiállítva: Jóbi M. (21. perc). Ifi: 5–1.

Illés László: – A kiállítás és három nullás vezetés után könnyedén vettük a mérkőzést, több olyan játékos is lehetőséget kapott, akik eddig kevés időt töltött a pályán.

Barcsay István: – Egy csapat taktikája mindig akkor jó, ha a játékosok betartják. Most ezt nem sikerült megoldani, ennek ellenére nagyon sok helyzetünk volt, sajnos, a kaput csak egyszer találtuk el.

Nyírmada–Tiszakanyár 3–3 (1–3)

Nyírmada, 150 néző, v.: Resán G.

Nyírmada: Kardos Z. – Bancsi G., Géci I., Fejes J., Mátyus Cs., Barta F., Szikszai A., Danku A. (Baráti G.), Németh A., Dávid R., Derceni B. Játékos-edző: Szőke István.

Tiszakanyár: Csáki T. – Göncz B., Terjék Z., Morauszki I., Hruska Á., Gráf L. (Babják Cs.), Csáki R., Vicickó, Phrakonkham (Pócsi B.), Ablonczy D. (Deák T.), Oláh L. (Gombkötő S.). Edző: Koskovits György. A hazai csapat jelentés előnyt a vendégeknek, így a második félidőben – jó játékkal – csak egyenlítenie sikerült.

Gól: Barta F. 2, Derceni B., illetve Oláh L. 3. Ifi: 0–2.

Szőke István: – Megszületett az idény első döntetlenje, amit igazán azért sajnálok, mert a második félidőben annyi helyzetünk volt, amennyivel egy bajnokságot meg lehet nyerni.

Koskovits György: – Két ellentétes félidő után némi szerencsével szereztünk egy pontot.

Sényő–Nagyecsed 0–1 (0–0)

Sényő, 100 néző, v.: Csáki L.

Sényő: Lippa J. – Sándor L., Kóka R., Papp M. (Szabó D.), Kondor M., Haburcsák B., Horváth N. (Bencs Á.), Kléninger L. (Piskóti Zs.), Szarka Z. (Antal R.), Kovács B., Brondics P. Edző: Rubóczki Tibor.

Nagyecsed: Makó R. – Moldovan, Mándi A., Ricsei F., Balogh J., Ascsillán L. (Nyíri Gy.), Török I. (Rostás K.), Petrohai G. (Gádzsa L.), Bulyáki A., Osvath Sz. (Némedi G.), Rebegea. Játékos-edző: Ricsei Ferenc.

A hazaiak végig támadták a meccset, de a rutinosabb vendégek a kevés lehetőségük közül egyet kihasználtak és elvitték a három pontot.

Gól: Török I. Ifi: 3–2.

Rubóczki Tibor: – Jóval többet támadtunk, igaz, hogy a jól védekező Ecseddel szemben kevés lehetőségünk adódott a gólszerzésre. Fájó vereséget szenvedtünk.

Ricsei Ferenc: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, ez az akarat diadala volt. Mindennél lényegesebb volt a három pont megszerzése. Gratulálok a csapat összes tagjának.

Dombrád–Ibrány 0–0

Dombrád, 150 néző, v.: Buczkó.

Dombrád: Pintér L. – Papp Á., Csáki P., Nagy K., Kató I., Simon I. (Oncsó M.), Balla J., Tamás B. (Nyíregyházi G.), Borbély L., Veress L., Gombkötő Z. Edző: Borza László.

Ibrány: Tóth N. – Kató Á., Kovács N., Lakatos B., Orosz D., Islony, Flavio (Reinaldo), Papp M., Szaffián Sz., Kiss P., Lukács B. Edző: Varga Attila.

Igazságos eredmény született. Ifi: 0–6.

Borza László: – Nagyon gyengén játszottunk, nem érdemeltünk többet egy pontnál.

Varga Attila: – Hibáztunk, hogy a mérkőzés előtt nem tisztáztuk a sportágat. Pankrációban jobb volt ellenfél.

Szatmár Unió FC–Mándok 0–2 (0–0)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Major O.

Szatmár Unió FC: Görbe – Pál Á., Docsa I. (Tóth M.), Robas, Hanus, Chioreanu. Batfalschi, Szabó T. (Marita), Gavrus, Homorozan, Oprea. Edző: Virovecz Pál. Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Révész Z., Stef, Szabó T. (Galambos L.), Nichita V., Zsidó L., Dascal (Káté I.), Danila (Csürök Cs.), Dancs A. (Orgován K.), Die (Kalu B.). Edző: Csoma Dezső.

Mit láthatott Fehérgyarmaton a magyar labdarúgás élő legendáinak egyike, aki mindig hű maradt szeretett hazájához és klubjához, érhették őt bármilyen kísértések... Látott két nagy akarással küzdő csapatot, ebben az osztályban szép számú publikumot, ragyogó időben jó iramú mérkőzést, s megérdemelt vendégsikert, mert ez a Mándok most jobb, mint az Unió. Mindemellett a második gólt megelőzően, ha egy támadáson belül háromszor van leshelyzet, azt a kettes asszisztensnek illene jeleznie az egyébként jól működő játékvezetőnek. Végül itt Szatmárból kívánjuk, hogy isten éltesse sokáig Mészüly Kálmánt, s áldja meg a gyógyulását Törőcsik Andrásnak.

Gól: Danila, Dascal. Ifi: 7–1. (Tudósító: Papp Attila)

Virovecz Pál: – A határozottabb támadófutballt játszó Mándok megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Csoma Dezső: – Úgy gondolom, ma minden szempontból jobban teljesítettünk, mint a hazai csapat, szerintem korrekt játékvezetés mellett. Külön öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy személyesen találkozhattunk az élő focilegendával, Mészöly Kálmán bácsival, akinek nagyon jó egészséget kívánunk. A szimpatikus Uniónak pedig több sikert az elkövetkezendőkre.

1. Nagykálló 19 14 3 2 31–14 45

2. Baktalórántháza 19 13 2 4 50–33 41

3. Cellspan-Balkány 19 13 1 5 41–21 40

4. Mándok 19 12 3 4 38–20 39

5. Kemecse 19 11 3 5 42–24 36

6. Nyírmada 19 11 1 7 45–32 34

7. Tuzsér 19 8 8 3 25–11 32

8. Nyírgyulaj 19 8 4 7 25–29 28