2014.04.02. 11:20

Száz kilométeres hullámvasutazás

A nyíregyházi Tihor Csaba az ötödik helyen végzett az embert próbáló utcai futóversenyen.

A nyíregyházi Tihor Csaba az ötödik helyen végzett az embert próbáló utcai futóversenyen.Három héttel azok után, hogy teljesített egy 12 órás versenyt, a hétvégén a 100 km-es utcai futóbajnokságon állt rajthoz Tihor Csaba. A Nyírségi Futók SE ultramaratonistája a férfiak között huszonötödmagával indult a Kisbérről rajtoló, a szomszédos településen, Bakonysárkányon végződő „körversenyen”, a két helység között 16.66 kilométer volt a távolság, a szintkülönbség pedig 670 méter. A leginkább a hullámvasúthoz hasonlító pályán hat kört kellett teljesíteniük a résztvevőknek, Tihor Csaba pedig 8:36:36 órás időeredménnyel az ötödik helyen végzett, korcsoportjában pedig negyedikként zárt.

(A teljes cikk elolvasható a www.kelet.hu oldalon és a Kelet-Magyarország 2014. április 3-i számában.)