2014.05.21. 09:50

A bajnok Pásztor Szilárd mesterét másolta

Tiszakécske volt a házigazdája az országos diákolimpia döntőjének. A nagyszabású seregszemlén a két nap során több mint 300 versenyző adott számot felkészültségéről. Megyénket a Cellspan Balkány SE, a Bököny DSE és a nyíregyházi Nyírsport SE tinájai képviselték.

Közülük a balkányi Gilányi Alex a diák I. korcsoport 32 kilogrammos súlycsoportjában – kemény küzdelmek árán – az 5. helyig verekedte magát, hasonlóan Barna Csabához (+100 kg) a Bököny DSE serdülő korú tehetségéhez.

Farkas László a Cellspan Balkány SE edzőjének – az 1980-es úttörő olimpia (akkori diákolimpia...) bajnokának – tanítványa, Pásztor Richárd (32 kg) kimagasló eredményt ért el a serdülök mezőnyében: úgy állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, hogy ellenfelei egyetlen pontot sem értek el ellene.