2014.05.05. 08:44

Még mindig nem dőlt el semmi...

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban „természetesen” ezúttal sem rendeztek teljes fordulót...

Mindenesetre a két bajnokaspiráns pályára lépett – nyertek is, így még mindig nem dőlt el semmi. A nőknél ellenfen teljes volt a program, a Kölcsey DSE és a Kisvárda egyaránt győzött.

Férfi, 20. forduló

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli–Hajdúböszörményi TE 26–39 (13–20)

Wesselényi iskola, 50 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs.

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Dzsugán P. – Tiba Sz., Takács D. 5, Jobbágy G. 2/1, Balogh B. 4, Antal L. 8, Csizmadia T. 4/2. Csere: Fodor T. (kapus), Ruzsinszki, Vitális I., Bor M. 1, Jobbágy R. 2, Juhász J. Edző: Kerekes Tamás.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. A hazaiak védekezése elmaradt a vártól. Junior: 32–31.

Kerekes Tamás: – Az NB I B-s múltal rendelkező vendégcsapat megmutatta: miként kell ezt a sportágat gyorsan, taktikusan és fegyelmezetten játszani.

Kisvárda KC SE–Mátészalkai MTK 42–21 (19–10)

Kisvárda, 250 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L.

Kisvárda: Simon A.– Csendes Á. 4, Kiss I. 1, Fekete R. 1, Nagy D. 3, Bod B. 5, Járosi A 7/1. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L. 2, Kovács A. 3, Mándi K. 1, Szabó A. 2, Türk F. 4, Botka A. 7, Barabás B. 2/1. Edző: Papp József.

Mátészalka: Kurtos K. – Varga R. 2, Király Gy. 1, Kovács I. 1, Kun Á. 3, Szántó Sz. 3, Varga Z. Csere: Zatureczki N.(kapus), Szíjártó A. 4, Orosz L. 5/2, Falcsik L. 1, Balogh P. 1. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2. A hazaiak végig irányítva a mérkőzést, közönségszórakoztató játékkal biztosan nyertek. Junior: 43–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Nagyon jó csapatunk van, motiváltan ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Falcsik Miklós: – Bajnokaspiránsként, magabiztosan győztek a hazaiak. Gratulálok és további szép sikereket kívánok!

VKK Nyírbátor–Fehérgyarmati VSE 29–21 (16–11)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Kovács T., Major A.

Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 1, Pisák T. 6, Erdős Z. 6, Torzsa R. 1, Kovács Á. 10, Vasas Gy. 4. Csere: Nagy N. (kapus), Ramzi 1, Tóth L., Aranyos R., Tuska Sz., Jávor M. Edző: Váczi Sándor.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 4, Tóth N. 7, Kun Sz. 1, Szabó P. 4/1, Gaál R. 1/1, Pásztor A. Csere: Siket T. 2, Lazareanu, Gaál B., Bihari Z., Apostu, Hadar B., Csobay A. 2. Játékos-edző: Csapos János.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2. Becsületesen küzdött a Gyarmat, de jobb volt a hazai csapat. Junior: 32–31.

Váczi Sándor: – A második félidő közepén elkövetett hibáktól eltekintve egyértelmű volt a mérkőzés.

Csapos János: – A fiúk küzdöttek, de az első félidőben bekövetkezett tíz perces rövidzárlat megpecsételte sorsunkat. Meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt.

További eredmény: Debreceni EAC–Miskolc VSI 27–26. Korábban játszották: Demecseri VKSE–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 34–29.

Női, 20. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Etalon Adács 36–17 (17–8)

Bujtosi csarnok, 110 néző. v.: Bíró Á., Herbák T.

Kölcsey DSE: Kruták F. – Silye V. 2/1, Tilki A. 5, Kelemen G., Márkus G. 2, Katona K. 7, Gyuró Á. 12. Csere: Drágár D. 4/3, Gyimesi L. 2, Kovács F. 2, Leithi K., Hruska Zs. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 2, illetve 2 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 2/1. Tanulmányi elfoglaltság miatt öt játékosát nélkülözte a Kölcsey, de így is érvényesítette a papírformát – nagy gólkülönbségű győzelmével.

Junior. 26–19.

Hadobás István: – Nagy boldogság, hogy kettős győzelemmel örömet szerezhettünk az anyák napján. Utólag is sok boldogságot kívánunk minden édesanyának.

Kisvárda KC SE–Bőcs KSC 30–26 (17–12)

Kisvárda, 200 néző, v.: Oláh E., Szikszai J.

Kisvárda: Járosiné – Tóth B. 1, Kovács K. 1, Tar H., Dudás G. 6, Frank P. 5, Rácz K. 7. Csere: Jurecska K. (kapus), Vakarcs K. 2/1, Vassné 8/5, Szilágyi R., Varga V. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 6/5. Küzdelmes mérkőzésen végig a hazai csapat vezetett, győzelme nem volt kétséges.

Junior: 24–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Ötven percig fegyelmezetten és jól játszottunk, ezt követően a helyzetkihasználásunk pocsékká vált, így a vége szorosabbá vált a vártnál.

További eredmények: Derecskei KKSE–Alsózsolcai KSC 41–21, Füzesabonyi SC–Hajdúböszörményi TE 34–28, Debreceni VSC III– Miskolc VSI 40–27, Ózd–NKK Balmazújváros 31–28.

1. Balmazújváros 20 16 2 2 619–474 34

2. Füzesabony 20 15 1 4 672–518 31

3. Kisvárda 20 14 2 4 588–505 30

4. Hajdúböszörmény 21 14 – 6 628–520 28

5. Debreceni VSC III 21 12 – 9 648–553 24

6. Bőcs 20 11 1 8 583–507 23

7. Ózd 20 10 3 7 586–573 23

8. Kölcsey DSE 20 10 1 9 590–505 21