2014.12.26. 10:13

Cserfalvi lubickol a sikerben

Nyíregyháza - A Nyírsuli úszója országos bajnoki címet szerzett az országos maraton medencés bajnokságon.

Soha jobban nem érhetett volna véget ez az év a Nyírsuli úszója, Cserfalvi Olaf számára. Két megmérettetésen is remekül helyt állt a nyíregyházi reménység. Előbb Egerbena Pro Agria Cikluszáró Valent Gyula Emlékversenyen 200 méter vegyes úszásban és 100 méter gyorsúszásban is a dobogó legtetejére állhatott, 200 méter pillangón pedig ezüstérmet szerzett.

Egy nappal később, immár Debrecenben bizonyított az 2. országos maraton medencés bajnokságon, ahol hetedik versenyszámként a férfiak 1500 méteres gyorsúszásában, delfin kategóriában mindenkit lesöpört és 20:04,28-as időeredménnyel megelőzte a kőbányai sport club úszóját, Miszlai Mátét (20:43,20), valamint Gulyás Pétert (20,46,75), a debreceni sportcentrum úszóját.