2015.05.28. 12:59

A bajnokot is legyőzve lettek bronzérmesek

Nyíregyháza - A kosárlabda B33-as diákolimpia országos döntőjében remekeltek a gyakorlós fiúk.

Nagyszabású dzsemborival egybekötve rendezték meg a B33-as diákolimpiai országos döntőt Pécsen. A sportág ez a három-három elleni változata világszerte egyre népszerűbb, és leendő olimpiai sportágként is beszélnek róla. A diákolimpián országosan 320 iskolából 650 csapat nevezett, a nyolcas döntőben az általános iskolás fiúk kategóriájában ott volt a Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola csapata.

A csoportmérkőzések során két győzelemmel zártak Vajda Tamás tanítványai, így második helyezettként jutottak be az elődöntőbe. Ott végül vereséget szenvedtek a székesfehérvári Tóvárosi iskola csapatától, így be kellett érniük a bronzéremmel. A diákolimpiai bajnoki címet az a budakeszi csapat nyerte, amelyet az esemény nyitányaként legyőzött a Bíró Benedek, Mokánszki Máté, Nádasi Norman, Sipos Timót összetételű apáczais csapat.