2015.08.01. 17:23

A Mátészalka a Bajnokok Bajnoka

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A szatmáriak a döntőben, körbeverés után jobb gólkülönbséggel végeztek az élen.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A szatmáriak a döntőben, körbeverés után jobb gólkülönbséggel végeztek az élen.Szép hagyományt elevenített fel az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága, amikor néhány évnyi szünet után újfent megszervezte az Uniholz Kft. Bajnokok Tornáját. A nyírbátori házigazdák a megyei első-, másod- és a harmadosztály bajnokainak – összesen kilenc egyesületnek – biztosították a csatározáshoz méltó körülményeket. Itt máris illik közbeszúrni, hogy a részvételt lemondó Tiszabercel helyett a megyei másodosztályba frissen feljutott (a felkérésnek eleget téve...) Kállósemjén ugrott be.

A csoportküzdelmeket – a 2x25 perces meccseket – három pályán​, egy időben rendezték. A Mátészalkai MTK, a Tuzsér, valamint a Nyírlugos végzett saját triójának élén, így a délutáni folytatásban eme hármas viaskodott körmérkőzéses formában a Bajnokok Bajnoka címért. A legjobbnak járó titulust a Mátészalka érdemelte ki, mégpedig jobb gólkülönbséggel megelőzve az ugyancsak a megye egyben szereplő Tuzsért, illetve a harmadosztályú Nyírlugost.

Bajnokok Tornája, Nyírbátor

A csoport: Tuzsér–Sényő-Carnifex 3–0, Nagyecsed–Sényő-Carnifex 2–1, Tuzsér–Nagyecsed 3–2

A sorrend: 1. Tuzsér 6 pont, 2. Nagyecsed 3, Sényő-Carnifex 0.

B csoport: Mátészalkai MTK–Nábrád 10–2, Nábrád–Ramocsaháza 3–1, Mátészalkai MTK–Ramocsaháza 8–0

A sorrend: 1. Mátészalkai MTK 9, 2. Nábrád 3, 3. Ramocsaháza 0

C csoport: Kállósemjén–Nyírlugos 0–0, tizenegyesekkel: 4–5, Nyírlugos–Lövőpetri 2–1, Kállósemjén–Lövőpetri 6–2

A sorrend: 1. Nyírlugos 5 pont, 2. Kállósemjén 4, 3. Lövőpetri 0.