2016.05.19. 08:08

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Az OSC vereséggel zárt

Dubrovnik - Vereséggel fejezte be szereplését a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtábláján az OSC: az újbudai csapat a csoportjának utolsó körében, Dubrovnikban maradt alul három góllal szerdán.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. (utolsó) forduló:

B csoport:

Jug Dubrovnik (horvát) - A-Híd OSC Újbuda 10-7 (3-2, 2-1, 3-1, 2-3)

a magyar góldobók: Bátori 2, Decker 1, Salamon 1, Kovács 1, Graham 1

Az OSC már korábban elveszítette esélyét arra, hogy az első háromban végezzen csoportjában, s ezzel ott legyen a június elején, Budapesten rendezendő hatos döntőben, ahová ebből a hatosból simán bejutott a Szolnok, továbbá a Jug is. A másik hatosból az Eger - mint rendező - automatikusan résztvevője a június 2. és 4. között a Margitszigeten sorra kerülő tornának.

A horvátországi találkozón a magyar együttesből Salamon Ferenc volt először eredményes, ezzel lett 1-1 az állás, majd Decker Ádám zárkóztatta közelebb az OSC-t az első negyed végén (3-2).

A második nyolc percben 5-2-re elhúzott a Jug, a magyar bajnoki bronzérmes csapatból Kovács Gábor szépített, de a nagyszünetig már nem tudta tovább csökkenteni a hátrányt (5-3).

A Dubrovnik a térfélcserét követően sem állt le, s gyorsan 7-3-ra alakította az állást, majd Bátori Bence találatára is hamar érkezett a hazai válasz (8-4).

A befejező játékrészben sokáig nem történt semmi érdemi, mígnem az OSC kanadai légiósa, Kevin Graham betalált (8-5). Szorosabbá viszont nem tudta tenni a mérkőzést a magyar együttes, mert a Jug megint megrázta magát, s bő három perccel a vége előtt visszaállította a négygólos különbséget (9-5). A hajrában Decker, majd Bátori révén az OSC két ízben is eredményes tudott lenni, ám a horvát gárda is bevette egyszer a kaput, a vége így 10-7-es hazai győzelem lett.

később:

Galatasaray (török)-Pro Recco (olasz) 19.00

Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Beograd (szerb) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Pro Recco 22 pont/9 mérkőzés, 2. (már továbbjutott) Jug Dubrovnik 22/10, 3. (már továbbjutott) Szolnoki Dózsa-Közgép 21/9, 4. A-Híd-OSC-Újbuda 9/10, 5. Partizan Beograd 7/9, 6. Galatasaray 1/9

A csoport:

korábban:

Olimpiakosz (görög) - ZF Eger 8-7 (2-2, 2-1, 1-3, 3-1)

később:

Spandau (német)-CNA Barceloneta (spanyol) 19.30

Primorje Rijeka (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 20.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Olimpiakosz 24 pont/10 mérkőzés, 2. ZF-Eger 16/10, 3. CNA Barceloneta 15/9, 4. Primorje Rijeka 12/9, 5. Spandau 4/9, 6. Jadran Herceg Novi 3/9