2016.05.15. 20:12

"Undorító! Minek kell történni, hogy egyenlő feltételeket kapjunk?"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 27. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Tiszavasvári–Mándok 3–2 (1–1)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Losonczki.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Lakatos I., Balogh N., Szolyka T. (Kántor Zs.), Lakatos Barna, Bodnár A. (Esze B.), Lakatos Bence, Gyurján R. (Bakos T.), Nagy I., Nagy D. (Szolyka G.), Fazekas V. (Szabó M.). Edző: Kiss Gábor.

Mándok: Oláh D. – Costea, Turbucz T., Hidi N., Bárány T., Tempfli, Szabó T., Balás G. (Galambos L.), Dancs A., Orgován Gy., Tudja D. (Győri J.).

Megbízott edző; Tamás Zoltán: - Rossz kezdés után a Mándok már a 3. percben vezetést szerzett, de a magukhoz térő hazaiak egyenlítettek, majd óriási helyzeteket hagytak ki. A szünet után ismét a vendégek kerültek előnybe, a kettős emberhátrányt követően azonban nem tudták kibekkelni a tiszavasvári nyomást.

Gól: Fazekas V. (11-esből), Nagy I., Szabó M., illetve Tudja D. 2. Kiállítva: Orgován Gy. (59. perc), Dancs A. (62. perc). Ifi: 2–3. (Tudósító: Hankó András)

Kiss Gábor: – Azt mondják a győzelmet nem kell megmagyarázni, de azért nekünk hosszan kell beszélni erről a mérkőzésről.

Tamás Zoltán: – Undorító! Minek kell történni, égnek és földnek, hogy egyenlő feltételeket kapjunk? Ilyen gyenge játékvezetéssel még nem találkoztam!

Nagyecsed–Baktalórántháza 3–2 (1–1)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Pethő P.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Homann R., Ricsei F., Zámbó K. (Puskás D.), Bulyáki A., Somlyai G. (Ádámszki R., Gyöngy T.), Ladányi D. (Vámosi Cs.), Ascsillán L., Czifrák R., Bodogán Z. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh G., Sitku Á., Csordás G. (Bodnár G.), Kántor F., Lakatos I., Illés L. (Szabó R.), Miskolczi L., Murguly Cs. (Marics I.), Marics G., Rakóczi Zs

Játékos-edző; Illés László:- Változatos, jó iramú mérkőzésen a Nagyecsed akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.

Gól: Ladányi D. 2, Ádámszki R., illetve Marics G., Szabó R. Kiállítva: Bodogán Z. (56. perc), illetve Tóth K. (30. perc). Ifi: 6–0. (Tudósító: Bíró Attila)

Ádámszki Róbert: – Jó játékvezetés mellett magabiztos győzelmet arattunk, más kérdés, ahelyett, hogy gólkülönbséget javítottunk volna, ismét felhoztuk az ellenfelet.

Illés László: – Remekül kezdtük a mérkőzést, a véleményes kiállítás viszont nagyban befolyásolta a játékot. Az igazsághoz tartozik, hogy ha semleges néző lennék, nagyon tetszett volna a meccs, de így nem annyira... Gratulálok a Nagyecsednek.

Kemecse–Szakoly 0–3 (0–2)

Kemecse, 150 néző, v.: Nagy T.

Kemecse: Virágh Cs. – Csizmarik Á., Csatári Á. (Bodó I.), Karkusz A., Sándor L. (Bodó I.), Phrakonkham, Birovercz J., Kovács M. (Sárközi D.), Hruska Á. (Dócs N.), Kiss R. (Iván Zs.), Soós G. Játékos-edző: Kovács Mihály.

Szakoly: Szobonya G. – Rédei M., Módis D., Csomány Ö. (Kiss I.), Babják Cs., Hokk B., Buka B., Sándor D., Szathmári S., Baumgartner Á. (Bodai K.), Nagy D. (Kiss T.).

Edző; Hokk Béla:- A Kemecse a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyult, de miközben kihagyta helyzeteit, a Szakoly rendre értékesítette az adódó lehetőségeit.

Gól: Nagy D. 3. Ifi: elmaradt, mert a vendégcsapat nem állt ki.

Resán Attila szakosztályvezető: – Örülünk, hogy túl vagyunk a nehezén, és jó egészséget kívánunk Kovács Mihálynak és családjának Rebeka érkezéséhez.

Hokk Béla: – Sajnálom a kemecsei csapatot, játékosaimnak pedig gratulálok, mert megérdemelten győztek.

Szatmár Unió FC–Mátészalkai MTK 1–3 (0–1)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Szatmár Unió: Juhász S. – Bakó G. (Ráti K.), Szatke M. (Doros), Bodó R., Istrate (Csatári Z.), Veress L. (Csáki R.), Bátyi L., Balogh Á., Rigó A. (Andruh), Osváth S., Baglyos L. Edző: Siti Ferenc.

Mátészalka: Pindzsula P. – Botos D., Robas, Magyari M., Botos A., Stef, Petrohai G. (Batizi-Pócsi N.), Szántó Z. (Rézműves F.), Petrohai M. (Dascal), Drabik M., Kocsán G. (Soltész B.).

Edző; Siska Attila:- Szomorú Pünkösd virradt az Unió drukkerekre, s nem csak az időjárás miatt. A hazai csapat a tavaszi szezon leggyengébb játékát nyújtotta a lendületes Szalka ellen. Venni kell egy nagy levegőt, és a hátralévő két mérkőzésen egészen más hozzáállást kell tanúsítani, mert a szurkolók ezt maximálisan megérdemelnék.

Gól: Bodó R., illetve Dascal 2, Botos A. Kiállítva: Csatári Z. (lefújás után). (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – A játék minden elemében fölénk kerekedett a Mátészalka, amely megérdemelten nyert.

Siska Attila: – Őszinte focit játszottunk, akcióztunk, így teljesen megérdemelt a győzelmünk.

Gyulaháza–Tuzsér 1–2 (0–0)

Gyulaháza, 150 néző, v.: Kósa Gy.

Gyulaháza: Bandor F. – Tóth G. (Bagi T.), Deák B., Deák Z., Tóth D., Tóth F., Fatkas G., Éles I., Kun Á. (Bardi B.), Gáti S., Lévai Cs. Játékos-edző: Deák Béla.

Tuzsér: Kőrösi N. – Tott R., Dancs B., Dallos L., Iván A., Nagy K., Hriskevics (Zán P.), Szaffián Sz. (Gergely I.), Dolhai M., Setét R., Bagoly Z.

Játékos-edző; Dancs Béla:- Küzdelmes, nagy iramú, jó színvonalú mérkőzésen a hazai csapat nem érdemelt vereséget.

Gól: Tóth F., illetve Hriskevics 2. Kiállítva: Dolhai M. (69. perc). Ifi: 3–0.

Bardi Béla egyesületi elnök: Gratulálok a csapatnak. Ahhoz, hogy az ellenfél győzzön nem kis szerencse és egy súlyos, az eredményt befolyásoló játékvezetői tévedés is kellett...

Dancs Béla: Azt kaptam, amire számítottam. Jól játszott a csapat, magabiztos győzelmet aratott.

Tiszakanyár–Sényő-Carnifex 1–3 (0–2)

Tiszakanyár, 80 néző, v.: Bíró Cs.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Kovács I., Kató I., Pócsi B., Jeddi B., Pap M. (Sinka D.), Illés A., ifj. Koskovits Gy., Szathmári D., Terjék Z. (Kiss P.), Gégény M. (Mátrai N.). Edző: Koskovits György.

Sényő: Szabó Z. – Fiumei V., Klepács K., Oláh D., Szűcs F., Farkas M. (Bernáth M.), Kléninger L. (Tímék Cs.), Horváth N., Haburcsák B. (Kovács I.), Orosz M., Toldi A.

Edző; Ember Roland: - A második félidőben felcsillant a hazaiak számára az egyenlítés lehetősége, de ez a spori már sokadszor kibabrált velük...

Gól: Pócsi B., illetve Toldi A. 2, Kléninger L. Ifi: 3–3.

Koskovits György: – Teljesen megérdemelten nyertek a vendégek, jobb játékosállománnyal rendelkeznek, ugyanakkor nekünk csak időnként volt olyan szintű a játékunk, amivel még szorosabbá tehettük volna a meccset.

Ember Roland: – Kevés helyzetünket ma jól használtuk ki, és a nehéz talajú pályán is néha tetszetősen futballoztunk. Megérdemelten nyertünk.

A Nyírgyulaj–Ibrány mérkőzés a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.

Szabadnapos: Nagyhalász

1. Ibrány 24 17 3 4 66–25 54

2. Nagyecsed 25 14 7 4 41–23 49

3. Sényő 25 13 4 8 58–37 43

4. Szakoly 25 13 4 8 49–37 43

5. Nyírgyulaj 24 12 6 6 53–42 42

6. Tuzsér 25 11 7 7 40–36 40

7. Mátészalka 25 11 3 11 40–42 36