2016.11.26. 10:11

Curling Eb - A magyar női csapat megnyerte a másodosztályt

Braehead - A magyar női curling-válogatott 6-5-re legyőzte a török csapatot a skóciai Európa-bajnokság másodosztályának pénteki döntőjében.

A nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint a Braeheadben zajló kontinensviadalon a Palancsa Dorottya, Miklai Henrietta, Kalocsai Vera, Sándor Nikolett összetételű női együttes nagy küzdelemben, drámai csatában győzött, ugyanis kilenc játékrész után 5-4-re még a rivális vezetett. A magyarok az utolsó, tizedik felvonást 2-0-ra megnyerték, így alakult ki a 6-5-ös végeredmény.

A döntő mindkét résztvevője kiharcolta már az élvonalba jutást, a találkozó tétje az volt, hogy a győztes a legjobbak nyolcadik helyezettjével, Olaszországgal játszhat a világbajnoki részvételért. A magyar együttes eddig tíz mérkőzést nyert az Európa-bajnokság másodosztályában, egyetlen vereségét éppen a törököktől szenvedte el még az alapszakaszban.

A magyar férfiválogatott jövőre is a második vonalban játszik majd a kontinensviadalon.