2017.02.10. 12:09

A kis előny is előny

Nyíregyháza - Lépéselőnybe került a Nyíregyházi Sportcentrum KA U16-is fiú kosárlabda-csapata a vasárnapi, hazai visszavágó előtt.

Azért vív oda-visszavágós párharcot a Nyíregyházi Sportcentrum KA kadett (U16) korcsoportos fiúcsapata, hogy megtartsa helyét a bajnokság kiemelt szakaszában, és urambocsá’ még esélye legyen az országos döntő kiharcolására. Mindezt a regionális szakaszból érkezett Újpest-Megyeri Tigrisek ellen tehetik meg, és a fővárosiak elleni első mérkőzést, ha szűken is, de megnyerte idegenben Boczkó Ádám legénysége.

Pedig nem indult jól a párharc, 10–2-ről kellett visszakapaszkodniuk a vendégeknek, akik a harmadik negyed végén már 11 ponttal vezettek. A vége előtt kiegyenlítettek a sajátos stílusban játszó Tigrisek, de az öt másodperccel a vége előtt értékesített büntetőkkel minimális előnyt szerzett a vasárnapi, parázsnak ígérkező hazai visszavágóra az NYSC.

Fiú kadettbajnokság (U16)

A 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

Újpest-Megyeri Tigrisek–Nyíregyházi Sportcentrum KA 68–70 (18–11, 10–18, 15–25, 25–16)

NYSC KA: Bíró B. 7, Kurucz 14/3, Bodnár B. 12/3, Nagy D. 10/6, Bolden 22. Csere: Hengsperger 5/3, Papik. Edző: Boczkó Ádám.