2017.02.07. 11:38

Ahány úszásnem, annyi elsőség

Nyíregyháza - Korosztályában valamennyi begyűjthető aranyérmet megszerezte a nyíregyházi fogorvosnő, Szokol Dianna.

Szokol Dianna volt a 12. alkalommal megrendezett sóstói szeniorverseny, a 12. Aquarius-kupa, egyben 5. Varga István-emlékverseny legeredményesebb versenyzője. A Nyírsenior ’97 SE szenior világbajnoki érmesés ötszörös Európa-bajnok sportolója mind a négy úszásnem, tehát a gyors, a mell, a pillangó és a hát 50 méteres távján is az élen végzett a 15 egyesületet megmozgató nemzetközi viadalon.

Ezzel a nyíregyházi fogorvosnő kapta meg a legeredményesebb versenyzőnek járó Varga István-vándoríjat, míg a férfiaknál a debreceni Rentka László vitte el a pálmát. Az egyesületi pontversenyt a Debreceni Senior SE nyerte, a 15 arany-, 11 ezüst- és öt bronzérmet számláló Nyírsenior ’97 SE a második helyen végzett.