2017.02.09. 13:58

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Kikapott az Eger

Budapest/Barcelona - Az Eger négygólos vereséget szenvedett a Barceloneta vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel a harmadikról a negyedik helyre csúszott vissza.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

B csoport:

CNA Barceloneta (spanyol) - ZF-Eger 10-6 (2-1, 1-2, 5-2, 2-1)

a magyar csapat gólszerzői: Angyal, Hosnyánszky, Cuk, Erdélyi, Bedő, Hárai 1-1

A mérkőzés előtt két-két győzelemmel, illetve vereséggel álló hevesi gárda sokáig jól tartotta magát, 3-1-es hátrányból a nagyszünetig visszakapaszkodott 3-3-ra. A következő nyolc percben viszont öt gólt kapott és csak kettőt dobott, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás. A védekezés ekkor már korántsem volt olyan hatékony, mint az első két szakaszban, a támadások pedig többnyire pontatlanul fejeződtek be. Az utolsó negyedben aztán még nőtt is a különbség.

Az Eger a jövő héten házigazdaként ugrik medencébe a spanyol csapat ellen, amely a szerdai győzelmével megelőzte a magyar együttest.

A csoport állása: 1. Pro Recco (olasz) 15 pont, 2. Barceloneta (spanyol) 8 (44-35), 3. Jug Dubrovnik (horvát) 8 (56-48), 4. Eger 6, 5. Hannover (német) 3, 6. Partizan Beograd (szerb) 1

Az A csoportban szereplő Szolnok - rendezőként - alanyi jogon továbbjutó, így rajta kívül abból a hatosból két csapat válik még a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között Budapest ad otthont.