2017.03.11. 09:16

Nem a csukában volt az ereje

Nyíregyháza - A Kecskemét elleni mérkőzéssel zárta a hazai alapszakasz mérkőzéseinek sorát a Nyíregyházi Kosársuli az amatőr női NB I-ben.

A Csodacsuka című filmben Calvinnek, a főszereplőnek abban rejlik az ereje, hogy rátalált az M. J. monogrammal ellátott, vagyis Michael Jordan cipőjére. Péntek este, a Kecskemét elleni amatőr női NB I-es bajnoki elején Papp Klaudia nem azért cserélte sűrűn a lábbelijét, mert hiányzott belőlük a varázserő, hanem mert a sajátjának kilyukadt a légtalpa, és végül a harmadjára felvett cipő jelentette a megoldást, ami történetesen az edzőjéé volt.

A második negyedben még 40–28-ra vezető nyíregyháziak nagyszünet után minimális hátrányba kerültek (42–43), de a 47–47-t követő 14–0-s szakasszal lerendezték a mérkőzést, és a kötelezőnek mondható győzelemmel továbbra is versenyben vannak a Keleti csoport első-második helyéért.