2017.05.23. 09:41

Benkőházi Éva az első húsz között végzett

Nyíregyháza - Hölgyek számára rendeztek futóversenyt Budapesten, ahol elmaradt a címvédés.

Magyarország legszebb futóversenyén, a 22. alkalommal megrendezett női futógálán 522 település 8300 futónője vett részt. A nyári melegben a mezőny idén is nagyon színes volt, akadtak első próbálkozók, profi sportolók, kis tündérek és harcos amazonok egyaránt a célban.

Idén is a leghosszabb táv volt a legnépszerűbb, a tíz kilométeres mezőny közel öt percen át rajtolt, a rajtduda Monspart Sarolta kezében szólalt meg. Az 1-es rajtszámmal az utóbbi két év győztese Staicu Simona indult, a címvédés azonban ezúttal nem sikerült, ahogy Szatmári Adriennek sem sikerült a triplázás (ő nyerte a 2,1 és az 5 km-es versenyt a délelőtt folyamán), az első helyen ugyanis Szederkényi-Takács Andrea remekelt 36:57-es idővel.

A legjobb megyei helyezést a 38 éves nyíregyházi Benkőházi Éva érte el, a 10 km-en 17. lett (46:10). Ez a táv része volt az Olimpiai Ötpóbának is.