2017.05.13. 11:08

Sima sikerrel szűkítették a lehetőségeket

Nyíregyháza - Az országos fiú kadett B finálé kvázi elődöntőjét játszhatja szombat délután a Nyíregyházi Sportcentrum KA.

A kadett (U16) korcsoportos bajnokság B döntőjét rendezik, a résztvevők valójában a 9-16. helyek sorsát döntik el, kieséses formában úgy, hogy valamennyi helyezésért megküzdenek.

Pénteken a „negyeddöntők” voltak soron, a győztesek a 9-12., a vesztesek a 13-16. helyekért folytathatták tovább. A házigazda nyíregyháziak magabiztos győzelmet arattak a Pécsi VSK ellen, úgy, hogy a harmadik negyed közepétől kezdve Boczkó Ádám edző a kulcsemberek nagy részét pihentetni tudta a szombaton 16 órakor kezdődő Kaposvár elleni meccsre. A somogyiakkal ebben a bajnokságban találkozott az NYSC, akkor az oda-visszavágó párharcot a somogyiak nyerték öt ponttal, de hazai pályán a nyíregyháziak nyertek öt egységgel. Vagyis jó kis meccsre van kilátás a Tiszavasvári úti csarnokban.

Országos fiú kadett bajnokság, B döntő a 9-16. helyért

Nyíregyházi Sportcentrum KA–Pécsi VSK-Panthers 79–51 (17–12, 23–14, 28–7, 11–18)

NYSC KA: Bíró B. 6, Kurucz Á. 19/3, Bodnár B. 15/6, Nagy D. 20/6, Bolden 8. Csere: Papik 1, Hengsperger 2, Szalmási 4, Bogár P. 1, Horváth P. 3/3. Edző: Boczkó Ádám.

További eredmények: Debreceni KA-DSI–Soproni SI 68–56, Szedeák–Körmendi Törpördögök 61–55, Kaposvári KK–Lehel Kosársuli 75–55.