2017.08.12. 21:06

A jó Isten tudta, hogy a Naménynak nyerni kell

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 1. fordulójában hat meccset játszottak szombaton.

Baktalórántháza–Tuzsér 2–0 (1–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F., Kozma J. (Lakatos E.), Fábri Z., Ráti G. (Kézi B.), Csordás G., Sitku Á., Zakor J. (Bökönyi L.), Pataki G., Nagy T. (Bodnár G.). Edző: Gebri Pál.

Tuzsér: Félegyházi V. – Szűcs Z., Pálinkás T., Zán P. (Polyán I.), Dolhai M., Bacskai A. (Gergely I.), Setét R. (Baglyos L.), Balogh Zs., Kovács D., Jónás K., Vass O. (Szilágyi D.). Edző: Antal István. A mérkőzést egy perces gyászszünet előzte meg, az elhunyt Farkas Bélára emlékeztek. Nagy iramú mérkőzésen a hazai együttes többet tett a győzelemért.

Gól: Nagy T., Ráti G. Ifi: 5–4.

Gebri Pál: – A mérkőzés elején nagyon meglepett minket a vendégcsapat, amely uralta ezt a periódust. De a vezetés megszerzése után fokozatosan átvettük az irányítást. A második félidő úgy indult, ahogy az első, majd a második gólt követően végleg eldőlt a meccs.

Antal István: – Bebizonyosodott, hogy ennyi idő alatt a fák nem nőnek az égig, fiatal, rutintalan csapatom jól és szépen játszott, de tapasztaltabb ellenfelünk kihasználta hibáinkat és két góllal győzött. Nem érdemeltünk vereséget, dolgozunk tovább!

Tiszavasvári–Nagyhalász 2–2 (2–2)

Tiszavasvári, 120 néző, v.: Homonai P.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Ujj L. (Gál N.), Pallai G., Nagy K., Orosz T., Kóka R., Bakos T., Szaffián Sz., Tudja D., Nagy I., Cseh K. Edző: Kiss Gábor.

Nagyhalász: Kasza Á. – Hajzer L., Balogh N., Hudák M., Barzó G., Simon D., Ladányi D., Tóth G., Varga D., Nagy N. (Csorba K.), Gégény M. Játékos-edző: Ludánszki István. A hazaiak eredményesebb nyitányban bíztak.

Gól: Nagy I. 2, illetve . Kiállítva: Nagy K. (89. perc). Ifi: 0–3.

Kiss Gábor: – Az első félidőben nagyon mulyán és nyuszi módjára futballoztunk, a másodikban hiába nőttünk az ellenfél fölé, nem sikerült kicsikarni a győzelmet.

Ludánszki István: – Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen helyzetek alapján igazságos a döntetlen. Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de a két elkerülhető gól miatt csak egy pontot érdemeltünk.

Dombrád–Vásárosnamény 1–2 (0–1)

Dombrád, 200 néző, v.: Tordai M.

Dombrád: Csáki T. – Dallos L., Jóni G. (Borbély L.), Puskás Á., Varga D., Boros M., Géczi I., Tóth Á., Buka B., Nagy M. (Szabó M.), Balogh T. (Csire G.). Edző: Kató István.

Vásárosnamény: Csordás G. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Mándi L., Balogh Gy. (Danku J.), Lakatos T., Deskó D. (Szabó J.), Bancsi G., Lizák B. (Danku A.), Lakatos I. Megbízott játékos-edző: Balogh Gyula. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak rászolgáltak volna legalább az egy pontra.

Gól: Tóth Á., illetve Bancsi G., Nagy D. Ifi: 3–2.

Kató István: – Nehéz mit mondani... Nekünk állt a mérkőzés, több, mint balszerencsés vereséget szenvedtünk a végén. A Farkas család gyászában osztozik a dombrádi egyesület.

Balogh Gyula: – A jó Isten tudta, hogy ma nyernünk kell! Aki látta ezt a meccset tudja, hogy hamarabb is eldönthettük volna. Ezt a győzelmet Farkas Béla emlékének ajánljuk.

Mándok–Nyírgyulaj 2–4 (1–1)

Mándok, 250 néző, v.: Veres J.

Mándok: Zán K. – Kohutka M., Hídi N. (Ari A.), Sípos T., Hriskevics, Riasko, Szabó T., Buda P., Hegedűs T., Erős G., Csáki P. (Galambos L.). Edző: Dancs Béla.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Angyalos A., Tóth B., Orosz D., Fekete G. (Erdei Z.), Nagy I. (Oxi R.), Gömze A., Vass I., Siska G., Török I. (Sánta J.), Turbucz T. Edző: Lukács Tibor. A focit gólra játsszák, nem pedig labdabirtoklási fölényre.

Gól: Hriskevics, Erős G. (11-esből), illetve Fekete G, Gömze A., Turbucz T., Orosz D. Ifi: 0–3.

Dancs Béla: – Ajándékoztunk három gólt az ellenfélnek, ami három pontunkba került. Még ezen a szinten sem megengedhetők az ilyen egyéni hibák.

Lukács Tibor: – Jól játszó ellenfél otthonában a második félidő alapján magabiztos és megérdemelt győzelmet arattunk.

Mátészalkai MTK–Rakamaz 5–2 (3–2)

Mátészalka, 200 néző, v.: Kosztyu J.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z. (Zakor G.), Barnucz G., Lyáh A. (Fodor Cs.), Paragh M., Engi D., Petrohai M. (Bodó L.), Gergely M. (Balázs G.), Magyari M., Lénárt G. (Ötvös Sz.), Makszim G. Edző: Opre Mihály.

Rakamaz: Ovszijenko – Schmidt P., Hadadi K. (Vaszilkó A.), Vízkeleti P., Venczel I. (Kacsúr A.), Kléninger L. (Kóder L.), Sárközi D., Mogyorósi F. (Tóth F.), Murák K., Tóth Z., Károlyi R. (Galambosi G.). Edző: Varga Attila. Álomszerű kezdés után a rakamaziak még egyszer visszajöttek a mérkőzésbe, de a második játékrészben egyértelmű győzelmet aratott az újjáalakított Mátészalka.

Gól: Lyah A. 3 (egyet 11-esből), Lénárt G., Petrohai M., illetve Sárközi D., Tóth T.

Opre Mihály: – Úgy gondolom, a mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelten nyertünk a játékban előrébb tartó csapat ellen. Van még munka bőven, próbálunk tovább fejlődni.

Varga Attila: – Nyolc perc alatt lerendeztük magunkat. Gratulálok a Mátészalkának.

Tarpa–Balkány 0–2 (0–0)

Tarpa, 250 néző, v.: Pethő P.

Tarpa: Rácz T. – Kacsó R., Szidor S., Kemény Cs. (Rozmann S.), Illés Gy., Dávid R., Ricsei F., Kemény G. (Orosz), Ködöböcz N. (Tar E.), Barta F. (Djacsenko), Szolomka R. (Péter Gy.). Edző: Márton István.

Balkány: Tóth D. – Bátyi L., Sallai M., Vass Z. (Berta M., Csatári Á.), Kondor M., Gelsi L., Jakab R., Tóth E., Olajos G., Ohár R., Kupás Z. (Jakab Cs.). Edző: Mirgai László. Nagyon jó iramú mérkőzésen a semleges nézők biztos jól szórakoztak.

Gól: Berta M., Ohár R. Ifi: 11–1.

Márton István: – Amire eddig felkészítettük a csapatot, azt ma saját bőrükön tapasztalhatták, hogy ez már más kávéház, a megye egyben nem fér bele a számtalan kihagyott ziccer.

Mirgai László: – Fiatal csikócsapatom mindent megvalósított, amit a héten gyakoroltunk és megbeszéltünk. Hihetetlen büszke vagyok ezekre a gyerekekre, mert akaratból, küzdenitudásból és taktikai fegyelemből jelesre vizsgáztak.