2017.08.04. 14:58

Fontos pontok az utolsó negyedben

Nyíregyháza - Egymást követő harmadik meccsét is megnyerte az U18-as fiú kosárlabda-válogatott, Mokánszki Máténak is köszönhetően.

Immár ötven százalékos a magyar U18-as fiúválogatott mérlege a tallinni B divíziós Európa-bajnokságon. Ferenczi Tamás szövetségi edző legénysége a kezdeti három vereség után összekapta magát, és pénteken a déli órákban játszott meccsen immár a harmadik győzelmét aratta.

A 9-16. helyért kiírt csehek elleni párharcban a mieink a negyedik negyedben kerekedtek felül, és 67–61-es hátrányból fordítva nyertek végül 73–71-re. A sikerből jelentős részt vállalt a Nyíregyházi Sportcentrum játékosa, Mokánszki Máté, aki a pontok száma (8/3) alapján eddigi legjobb meccsét zárta, és találatai nagyobb részét az izgalmas utolsó negyedre tartogatta. Az észtországi viadalon a mieink a hétvégén a 9-12. helyekért játszva fejezik be szereplésüket.