2017.08.25. 11:04

Negyedszer is kikaptak, az alsóházba kerültek

Tajpej - Szoros meccsen, de Mexikó ellen sem termett babér az universiadén szereplő magyar férfi kosárlabda-válogatottnak.

Hatcsapatos csoportjában az ötödik helyen végzett, így a folytatásban az alsóházban, a 17-24. helyért szerepel a magyar férfi universiade-válogatott a 29. nyári játékokon, Tajpejben. A mieink az utolsó, pénteki csoportmeccsüket 82–77-re veszítették el Mexikó ellen, így egy győzelemmel és négy vereséggel zárták a tajvani torna első szakaszát.

A Nyíregyháza Blue Sharks játékosa és a Nyíregyházi Egyetem hallgatója, Bus Iván a neki jutott 18 percben négy pontja mellett hat gólpasszt is kiosztott, míg két földije, a valamennyi pontját az első félidőben szerző Kósa Tamás (Debrecen) és Polyák László (Szolnok) egyaránt 11 egységig jutott – Kósa egy, Polyák három hármast is dobott.