2017.09.18. 08:55

"Ne ugorj gumistoplisban a medencébe!"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 6. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Mándok–Dombrád 3–2 (2–1)

Mándok, 150 néző, v.: Takács A.

Mándok: Pécsi V. – Kohutka M., Hídi N., Kovács I., Hriskevics (Ari A.), Riasko, Sípos T., Buda P. (Szabó T.), Erős G. (Tracsuk), Bodnár L. (Galambos L.), Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Dombrád: Csáki T. – Buka B., Bun R., Géczi I., Dallos G., Jóni G. (Borbély L.), Nagy M., Puskás Á., Varga D., Tóth Á., Boros M. (Szabó M.). Edző: Kozma Zsolt. Idegesítő meccsen a hazaiak számára a legfontosabb a győzelem volt. Gól: Riasko, Buda P., Hegedűs T., illetve Boros M., Szabó M. Ifi: 1–4.

Dancs Béla: – Nagyon tompán kezdtük a mérkőzést, a kapott gól után tért észhez a csapat. Sokkal biztosabban kellett volna nyernünk a meccset, amit a dombrádiak kitűnően védő kapusa akadályozott meg. A helyzetkihasználásunk még mindig javítani kell, mert erre a folytatásban ráfázhatunk.

Kozma Zsolt: – Ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, akár pontot szerezhettünk volna. Dolgozunk tovább!

Mátészalkai MTK–Tarpa 5–3 (3–1)

Mátészalka, 200 néző, v.: Gergely S.

Mátészalka: Somogyi M. – Szabó D., Szántó Z. (Fodor Cs.), Barnucz G., Lyáh A., Paragh M., Engi D., Petrohai M. (Bodó L.), Magyari M., Lénárt G. (Gergely M.), Makszim G. (Bodó M.). Edző: Opre Mihály.

Tarpa: Rácz T. – Ricsei F., Verjcsi E. (Tar E.), Péter Gy., Dávid R., Illés Gy., Antal R., Barta F. (Stefán L.), Djacsenko (Rozman S.), Kemény G., Kemény Cs. (Oros E.) Edző: Márton István. Rendkívül izgalmas, fordulatos mérkőzésen a fizikai fölényben lévő, tizenegyest hibázó tarpaiak ellen a szívük vitte előre a mátészalkaiakat, akik rendkívül értékes győzelmet arattak.

Gól: Szántó 2, Petrohai M., Lyah A., Engi D., illetve Illés Gy., Ricsei F., Oros E. (Tudósító: Plesu Ádám)

Opre Mihály: – Papik Zoli barátom mondta, hogy mi elől-hátul gólerős csapat vagyunk. Ezen a meccsen többet szereztünk, mint kaptunk, mindemellett a kapusunk nagyon jó teljesítményt nyújtott és úgy gondolom, közönségszórakoztató mérkőzésen megérdemelten nyertünk.

Márton István: – Adtunk húsz perc előnyt az ellenfélnek, amiben az én túlzott bizalmam is benne van egy-két ember és a játékrendszer iránt. A folytatásban volt minden, egyéni hibák, kihagyott ziccerek és tizenegyes, valamint két meg nem adott gól. Háromszor volt esélyünk visszajönni a meccsbe, amire viszont büszke vagyok: három null után sem esett szét a csapat.

Nyírgyulaj–Baktalórántháza 2–0 (2–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Pethő P.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Czerula Zs. (Hatházi D.), Tóth B., Fekete G., Nagy I. (Kerti L.), Siska G., Vass I., Erdei Z., Sánta J. (Oxi R.), Török I. (Szép T.), Turbucz T. Edző: Lukács Tibor.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F. (Lakatos E.), Kozma J. (Kézi B.), Fábri Z. (Rakóczi Zs.), Zakor J., Csordás G., Geda G. (Pataki G.), Sitku Á., Bökönyi L., Nagy T. (Bodnár G.). Edző: Gebri Pál. A hazaiak teljesítették céljukat, otthon tartották a három pontot.

Gól: Török I., Fekete G. Kiállítva: Bökönyi L. (38. perc). Ifi: 9–1.

Lukács Tibor: – A második félidőbe belealudtunk, de így sem veszélyeztette a győzelmünket.

Gebri Pál: – Súlyos egyéni hibák miatt gól-és létszámhátrányba kerültünk, ami el is döntötte a mérkőzést. Egy pozitívuma volt a meccsnek, tíz emberrel nem kaptunk gólt.

Vásárosnamény–Tuzsér 5–2 (1–1)

Vásárosnamény, 350 néző, v.: Major O.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku J., Mándi L., Balogh Gy. (Bicskó G.), Lakatos T. (Szabó J.), Deskó D., Lizák B. (Zán B.), Danku A. (Sebestyén G.). Edző: Dudás Zoltán.

Tuzsér: Félegyházi V. – Szűcs Z., Zán P., Iván A., Dolhai M., Bacskai A. (Balogh G.), Vass O. (Gergely I., Szilágyi D.), Baglyos L., Lakatos B., Kovács D., Jónás K. Edző: Antal István. Régen látott jó játékvezetés mellett a hazaiak, ha nehezen is, de a második félidőben nyújtott teljesítménnyel megszerezték a három pontot.

Gól: Deskó D. 3 (kettőt 11-esből), Nagy D. 2, illetve Baglyos L., Jónás K. Kiállítva: Dolhai M. (39. perc). Ifi: 1–3.

Dudás Zoltán: – Számomra érthetetlen volt az első félidőben mutatott akaratgyenge játékunk. Úgy érzem, a szünet után remekül használtuk ki az emberelőnyt, egyben a csapat Deskó Dávid mesterhármasával kíván Mándi Lacinak boldog születésnapot.

Antal István: – Egy nullás vezetés után mezőnyfölényben játszottunk, helyzeteink voltak, el kellett volna dönteni a meccset. Az egyenlítés és a kiállítást követően a második félidőben „szétfejeltek” bennünket – két fejesgólt kaptunk.

Kótaj–Nagyecsed 1–1 (0–1)

Kótaj, 100 néző, v.: Hegedűs Cs.

Kótaj: Czenki P. – Die, Hangácsi T., Petics I. (Gulyás I.), Mboussi, Dudás B., Verner M., Hruska Á., Markovics D., Kovács P., Ferenczi F. Edző: Seregi Mihály.

Nagyecsed: Makó R. – Marinas, Somlyai G. (Nyíregyházi G.), Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A., Czifrák R., Dobos Z., Bodogán Z., Pócsi B., Erdős M. (Ádámszki R.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Küzdelmes mérkőzésen az utolsó pillanatokban a játékvezető fosztotta meg a győzelemtől a hazaiakat.

Gól: Verner M., illetve Marinas. Ifi: 2–3.

Seregi Mihály: – Az első félidőben tompábban játszottunk, a másikban viszont átvettük az irányítást, mentálisan és fizikálisan is az ecsedi csapat fölé kerekedtünk, ami kapufában, helyzetekben és gólban mutatkozott meg. Ha a játékvezető következetesebb, akkor a 89. percben büntetőt ítél a javunkra. Gratulálok a csapat teljesítményéhez.

Ádámszki Róbert: – Ahelyett, hogy gólkülönbséget javítottunk volna, mégpedig nem kis különbséggel,nincs más, mint a szerdai kupameccsre összeszedni magunkat.

Rakamaz–Tiszavasvári 0–2 (0–1)

Rakamaz, 200 néző, v.: Sipos L.

Rakamaz: Ovszijenko – Schmidt P., Hadadi K. (Vaszilkó A.), Kacsúr A., Venczel I. (Vízkeleti L.), Murák K., Sárközi D., Tóth T., Kóder L. (Galambosi G.), Tóth Z., Károlyi R. (Kléninger L.) Edző: Varga Attila.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Szolyka T. (Demkó B.), Nagy K., Cseh K. (Bolega S.), Nagy I., Orosz T. (Kondora K.), Szolyka G. (Bakos T.), Kóka R., Pallai G., Tudja D. (Gál N.), Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. Jó iramú mérkőzésen a játékvezető vitatható döntései rendre a hazaiakat sújtotta.

Gól: Nagy I., Cseh K. Ifi: 2–4.

Varga Attila: – Gratulálok a Vasvárinak, jelenleg jobb csapat.

Kiss Gábor: – Gratulálok minden egyes játékosomnak, teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A helyzetek alapján nagyobb különbségű is lehetett volna sikerünk.

Fehérgyarmat–Sényő-Carnifex 0–3 (0–2)

Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Tomori P.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Gál R., Popvics N., Viscsák Gy., Veress L., Nyíri Gy. (Bihari Z.), Petrohai G. (Geletey Z.), Istenes E. (Légrádi G.), Bartha K., Orosz F., Balogh P. Edző: Siti Ferenc.

Sényő: Gagyi S. – Bodó G., Klepács K., Fabu M. (Ács Á.), Lakatos L., Haburcsák B. (Fiumei V.), Phrankonkham (Haburcsák K.), Fodor A., Kállai G. (Toldi A.), Marics G. (Ruska T.), Barcsay M. Edző: Sándor Tamás. Ezúttal a galaktikus csillagharcosok látogattak Fehérgyarmatra, akik más naprendszer tökéletes katonái. Az evilági hazai sereg derekasan felvette a harcot a zuhogó esőben, amit lehetett, megtették, de ez most ennyire volt elég. Valahogy olyan a jelenlegi Sényő ellen pályára lépni, mint a hölgyeknek a kötelező nőgyógyászati szűrésen átesni: nem kellemes dolog, de valahogy le kell tudni, mert kikerülhetetlen...

Gól: Marics G. 2, Klepács K. Kiállítva: Balogh P. (37. perc) Ifi: 4–5. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – Azt kell mondjam, nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a kiállítás után pedig pláne nem.

Sándor Tamás: – Az első félidőben szenzációsan játszott, a megbeszéltek szerint hajtotta végre a feladatokat a csapat. A szünet után már nem voltam ennyire elégedett, van egy kis hiányérzetem, a helyzetkihasználásunk pedig még mindig messze van a tökéletestől. Ehhez még annyit: „medencébe soha ne ugorjál be gumistopliban!”

Cellspan-Balkány–Nagyhalász 0–4 (0–0)

Balkány, 100 néző, v.: Takács Á.

Balkány: Hegyes B. – Bátyi L., Jakab R. (Tóth E.), Vass Z., Kondor M., Gelsi L., Olajos G. (Simon Sz.), Tatár E., Ohár R., Hamar G. (Csatári Á.), Kupás Z. Edző: Mirgai László.

Nagyhalász: Kromplák Gy. – Simon D., Balogh N., Tóth G., Barzó G. (Ludánszki I.), Ladányi D. (Kató I.), Gégény M. (Bartha Z.), Hudák M., Bognár A., Nagy N. (Mátrai N.), Varga D. (Csorba K.). Játékos-edző: Ludánszki István. A hazaiak az első félidőben kihagyták helyzeteiket, amiért a szünet után megbűnhödtek.

Gól: Hudák M., Tóth G., Varga D., Mátrai N. Ifi: 1–1.

Mirgai László: – Az első félidőben több ziccerünk akadt, amivel nem tudtunk élni, a másodikban pedig az első szabadrúgást berúgták a vendégek, mi pedig egyénileg nem állunk olyan jól, hogy ezt elbírtuk volna. Hátul hibát hibára halmoztunk és jöttek a további gólok... A súlyos sérülést szenvedett Jakab Richárdnak mielőbbi gyógyulást kíván az egész csapat.

Ludánszki István: – Az eredmény nem tükrözi a valóságot, bár a második félidőben minden sikerült, igy megérdemelt a győzelem. Jobbulást kívánok az ellenfél megsérült játékosának.

1. Sényő-Carnifex 6 6 – – 16–3 18

2. Nyírgyulaj 6 6 – – 17–5 18

3. Nagyhalász 6 5 1 1 13–3 13

4. Mándok 6 4 – 2 16–10 12

5. Mátészalka 6 3 1 2 16–19 10

6. Vásárosnamény 6 3 – 3 15–15 9

7. Tarpa 6 3 – 3 10–13 9

8. Nagyecsed 6 2 2 2 7–8 8