2017.12.18. 09:53

Kisvárda: az őszi munka megkoronázása

Szabolcs-Szatmár-Bereg -Véget ért az őszi idény a férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Szabolcs-Szatmár-Bereg -Véget ért az őszi idény a férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. Az utolsó idei fordulóban a Kisvárda rangadót nyert, így felnyomult a második helyre és ugyancsak győzelemmel köszönt el a Tiszavasvári, a Nyírbátor viszont ismét vereséget szenvedett.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 11. forduló

Berettyó MSE–Nyírbátori SC 32–26 (13–9)

Berettyóújfalu, 250 néző, v.: Száva, Szegedi.

Nyírbátor: Nagy T. - Szedlacsek J. 2, Pisák T. 1, Takács Z., Bod B. 6/6., Kovács Á. 3/1, Varga R. 1. Csere: Nagy N., (kapus), Pálfy V. 5, Tóth N. 2, Siket K. 1, Kotvász A. 3, Dobi S. 2. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 8/7. Sajátságos körülmények között nyert a hazai csapat, a Bátornak jókor jön a téli szünet. Ifi: 36–25.

Csapos János: – A második félidőben hosszú hajrát nyitottunk, egy gólra csökkentettünk a hátrányt, de végére elfogytunk.

Tiszavasvári SE–Hajdúböszörményi TE 32–26 (18–10)

Tiszavasvári, 300 néző, v.: Dulai, Pisák.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 3, Benyusz K. 6, Földi I. 1, Nagy Á. 2/1, Feind Z., Kovács II L. 7. Csere: Volosinóczki, Bódor Z. (kapusok), Gazdag R. 3, Deli D. 1, Kiss K. 9. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 7/4. A hazai csapat már az első játékrészben eldöntötte a mérkőzést. Ifi: 38–42.

Hadas Sándor: – Az első félidőben nyújtott játékunk megalapozta a végeredményt.

Kisvárdai KC–Kazincbarcikai KSE 32–31 (18–14)

Kisvárda, 350 néző, v.: Katona, Konyári.

Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 3, Csendes Á. 5, Botka Á. 5, Molnár Z. 9, Barabás B. 1, Illés T. 5. Csere: Simon A. (kapus), Petykó T. 4, Gyebnár I., Dévényi T., Mészáros Á., Papp P., Vitális I., Nagy G., Kovács L. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: . Hétméteresek: . Színvonalas, küzdelmes mérkőzésen jó játékkal győzte le a listavezetőt a Kisvárda. Ifi: 24–30.

Türk Ferenc: – Az őszi munkánk megkoronázása volt ez a mérkőzés.

További eredmények: Hajdúnánás–Füzesabony 26–20, Nádudvar–Bőcs 33–28.

1. Kazincbarcika 11 8 1 2 322–274 17

2. Kisvárda 11 6 3 2 291–271 15

3. Füzesabony 11 7 – 4 258–233 14

4. Fehérgyarmat 11 6 2 3 297–276 14

5. Hajdúnánás 11 6 1 4 304–281 13

6. Hajdúböszörmény 11 5 3 3 303–291 13