2018.03.05. 09:30

Élen a Kölcsey, nagy vitkai bravúr!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfiaknál megyei rangadót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban, miközben mindhárom megyei női együttes nyert! A Kölcsey egyenesen a tabella élére ugrott.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 15. forduló

Fehérgyarmati VSE–Kisvárdai KC 28–23 (12–11)

Fehérgyarmat, 390 néző, v.: Medve R., Tarnavölgyi G.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 3, Szabó P. 2, Kun Sz. 2, Illés N. 1, Pál T. 13/5, Csobay A. 1. Csere: Albecz B. 2, Gaál R. 1, Siket T. 3. Edző: Falcsik Miklós.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 3/1, Csendes Á. 3, Mészáros Á. 5, Petykó T. 4, Kovács L., Radojevics 3. Csere: Simon A., Tóth M. 1 (kapusok), Illés T. 3/1, Nagy G., Szabó A., Botka Á. 1, Kovács A., Dévényi T. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 3/2. Nagy küzdelemben hazai győzelem. Ifi: 36–35.

Falcsik Miklós: – Nagyon egységesek és határozottak voltunk, így sikerült megállítani a nagyon jó formába lendült kisvárdaiakat. Jól védekeztünk, amihez most nagyon jó kapusteljesítmény is párosult. Támadásban pedig Pál Tamás vezérletével szórtuk a gólokat. Nincs itt azonban az út vége, nagy alázattal és sokat kell még dolgoznunk a további sikerek eléréséhez.

Türk Ferenc: – Nagyot küzdöttünk és simán kikaptunk.

További eredmények: Bőcs–Berettyó MSE 24–27, Füzesabony–Kazincbarcika 27–22, Nádudvar–Hajdúnánás 25–26, Hajdúböszörmény–Heves 29–24. Szabadnapos: Nyírbátor, Tiszavasvári.

Női, 12. forduló

Mátészalkai MTK–Mezőkeresztes VSE 45–18 (22–8)

Mátészalka, 70 néző, v.: Katona, Konyári.

Mátészalka: Kiss G. – Deme F. 4/2, Tengyel E. 3, Deme B. 4, Márkus P. 6, Kiss B. 12, Ábri T. 3. Csere: Kónya L. (kapus), Dicső-Kiss J. 6, Mándi E. 2, Móré K. 4, Deme V. 1, Toók V., Vakarcs K. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2. Könnyed hazai győzelem. Ifi: 33–26.

Vakarcs Krisztina: – Két nagy pofon után talpra tudtunk állni, kapusaink is beálltak a csatasorba.

Lóci DSE–Vitka SE 17–27 (12–10)

Putnok, 200 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Vitka: Darányi R. – Kanda K. 4, Csubina 9/5, Rózsa N. 2, Major F. 1, Cibulenko 1/1, Haraszti Dzs. 6. Csere: Beke G., Szemán Sz. 4. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 8/6. A hatékony védekezés és jó kapusteljesítmény megalapozta a vendégek bravúros sikerét. Ifi: 50–31.

Szemán Szilvia: – Végig kiválóan védekeztünk, a második félidőben pedig a támadójátékot tekintve is feloldódott a görcs és szép győzelmet arattunk.

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Kazincbarcikai KSE 34–24 (19–11)

Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Juhász D., Szabó I.

Kölcsey: Torkos H. – Kelemen G. 1, dr. Tilki A. 9, Gyimesi L., Silye V. 3, Katona K. 5, Hruska Zs. 7. Csere: Csikós B. (kapus), Márkus G. 4, Hrabina I. 3/1, Katona B. 1, Tóth G., Balogh D. 1, Varga D. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 6/4. A Kölcsey egységes csapatmunkával magabiztos győzelmet aratott, és első helyre lépett a tabellán. Ifi: 44–11.

Hadobás István: – Sérülések, betegségeik miatt megtizedelt csapatom szívét-lelkét kitette a pályára, örülök, hogy sokan hozzátettek a sikerhez. Napról napra jobbak vagyunk és még tudunk tovább javulni.