2018.05.09. 15:23

A Kölcsey majdnem félszáz gólja

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport 24. fordulójában a Nyírbátor legyőzte a tiszavasváriakat, míg a Bőcs elleni meccset a Fehérgyarmati VSE nyerte.

Tiszavasvári SE–Nyírbátor SC-TVP 24–26 (11–13)

Tiszavasvári 250 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 4, Kovács II.3, Balázs 3, Kiss 5., Feind 5, Kovács I. 1. Csere: Volosinóczki, Bodó (kapusok), Deli, Földi, Gazdag, Nagy A. 3/2, Nácsa, Szögi. Edző: Hadas Sándor.

Nyírbátor: Nagy T. – Kotvász 1, Kovács A., 4, Takács 8, Bod 3/1, Pisák 4, Pálfy 1. Csere: Varga 3, Szedlacsek 1, Dobi 1, Láng. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1. Az utolsó másfél percben dőlt el a mérkőzés. Ifi: 37-25.

Hadas Sándor: – No comment!

Csapos János: – Komolyan vette a csapat a megyei rangadót, gratulálok mindenkinek.

Fehérgyarmati VSE–Bőcs KSC 30–21 (15–8)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Gulybán, Örsi.

Fehérgyarmat: Harangi 1 – Preda 6, Albecz 2, Illés N. 2, Szabó P., Pál T. 7/4, Csobay 3. Csere: Szenczi T., Bihari B., Kun Sz. 4, Gaál 1, Siket T., Kelemen M. 3, Tóth L. 1, Czeglédi, Varga J. A. Edző: Falcsik Miklós

. Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3.

A ballagási melankólia átragadt a hazai csapatra! A második félidő végén az ifjúsági játékosok színt vittek az utolsó hazai mérkőzésbe! Ifi: 26-29.

Falcsik Miklós: – Mindenkinek lehetőséget adtam az utolsó hazai mérkőzésen, így is magabiztosan húztuk be a kötelezőt.

További eredmények: Heves–Berettyó MSE 21–21, Hajdúböszörmény–Nádudvar 28–29, Kazincbarcika–Hajdúnánás 27–21

Nők, 21. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Mezőkeresztes 48–16 (25–8)

Continental Aréna, 200 néző, v.: Katona, Konyári.

Kölcsey DSE: Torkos – Hrabina 13/2, dr. Tilki 6, Kelemen 6, Silye 6/4, Katona K. 5, Hruska 7. Csere: Csikós, Varga (kapusok), Papp 6, Gyimesi 4, Tóth G. 1, Katona B. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/6 illetve 6/1. A nagy elánnal játszó Kölcsey kiütéses győzelme ilyen különbséggel is megérdemelt. Ifi: 41-28.

Hadobás István: – Jó volt látni játékosaim mintaszerű hozzáállását, látványos góljaink mellett külön öröm Papp Andrea hosszú sérülés utáni visszatérése.

DVSC U21-Mátészalkai MTK 47–33 (26–16)

Debrecen, 150 néző, v.: Csörgő, Vitális.

Mátészalka: Gyurecska – Toók 4, Tengyel 1, Márkus 3, Mátravölgyi, Kiss 13/4, Ábri 6. Csere: Kiss (kapus), Móré 4, Mándi 1, Vakarcs 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 6/4. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, hiába küzdöttek a tartalékos szalkaiak, a vereséggel odalett az érem.

Vakarcs Krisztina: – Három alapember nélkül indultuk el, sajnos ma ennyire futotta. A lőtt gólok számával elégedett vagyok, viszont a kapottakkal nagyon nem.

További eredmények: Alsózsolca–Hajdúböszörmény 22–48, Bőcs–Lóci DSE 28–31

1. Vitka SE 18 14 – 4 552–417 28

2. DVSC U21 17 13 – 4 613–446 26

3. Hajdúböszörmény 17 13 – 4 549–401 26

4. Kölcsey DSE 17 12 – 5 561–460 24

5. Mátészalka 17 11 1 5 571–473 23

6. Lóci DSE 17 10 1 6 487–459 21

7. Bőcs 18 5 – 13 450–559 9