2018.05.01. 17:53

Birkózó Eb - Szabó László villámgyőzelemmel mutatkozott be

Kaszpijszk - Gyors, imponáló győzelemmel mutatkozott be Szabó László a Kaszpijszkban zajló birkózó Európa-bajnokság keddi versenynapján, és a nyolc közé jutott a kötöttfogásúak 82 kilogrammos kategóriájában.

Az UTE versenyzője órákon át várakozott első meccsére az Ali Alijev Arénában, ám a hosszú tétlenség nem hagyott nyomott rajta, legalábbis az osztrák Michael Wagner elleni nyolcaddöntője alapján.

A Bódi Jenő edzette Wagner egy ideig jól állt a lábán, igaz, egyértelműen Szabó ment előre. Másfél perc után meg is intették az osztrákot (1-0), aki a lenti helyzetet nagyon szépen ki is védekezte. Ennek ellenére a meccs a szünetig sem jutott el, ugyanis két és fél perc után Szabó gyönyörű kétkaros szaltóval eldobta riválisát (5-0), néhány másodperc után pedig tusba szorította.

Szabó így Torba Erikhez (60 kilogramm) és Kiss Balázshoz (97 kilogramm) hasonlóan következő mérkőzésén az elődöntőbe kerülésért lép szőnyegre.