2018.05.13. 18:05

NYKS - Nem csúsztak el a Pingvinek elleni visszavágón

Nyíregyháza - A második félidőben már végig vezetett a Nyíregyházi Kosársuli a vasárnapi bajnokiján.

Az egyetlen olyan csapattal találkozott vasárnap a Nyíregyházi Kosársuli az amatőr női NB I-ben, amelytől eddig vereséget szenvedett a középházi rájátszásban. A pécsi vereségért végül visszavágott az NYKS, de ahogy ebben a szakaszban a korábbi hazai meccseken, ezért a sikerért is meg kellett szenvedni kicsit.

Szorosan alakult az első félidő, de a nyitó negyedben összeszedett hátrányát nagyszünetre ledolgozta a Papp Klaudia által vezényelt házigazda. Ezután már kézben volt a meccs, de nem alakult ki olyan különbség, ami igazán megnyugtató lett volna. A végjátékban 71–69-re jöttek fel a Pingvinek, de Takács Anna triplája (76–69) után már biztos volt, hogy sikerül visszavágni a pécsi vereségért.

Amatőr női NB I

Középházi (10-18. helyért) rájátszás, 9. forduló

Nyíregyházi Kosársuli–PEAC-Pécs-Pingvinek 81–75 (20–25, 19–17, 23–16, 19–17)

Szent Imre-gimnázium, 50 néző, v.: Borgula, Kátay.

NYKS: Papp K. 21/6, Fekete D. 15/3, Borza 5, Karakó 4, Farkasinszki O. 13. Csere: Takács A. 15/9, Cziránku 3, Simoncsik, Bíró P. 2, Hidas 3/3, Ványi V. Edző: Farkasinszki Gyuláné.