2018.06.11. 09:22

Sípályán szerzett tájfutó arany

Nyíregyháza - Sztojka Milán Szabolcs két érmet is szerzett a diákolimpián, normáltávon az első helyen végzett.

A veszprémi központtal megrendezett tájfutó országos diákolimpiai döntőben az NYVSC 23 sportolóval képviseltette magát, persze ők most az iskolájuk színeit képviselték.

A viadal első napján Veszprém belvárosában a rövidtávú versenyt rendezték meg. A szintes és technikás pályákon a legjobb eredményt Sztojka Milán Szabolcs, a Krúdy Gimnázium tanulója ért el, a tavalyi rövidtávú bajnok és a hazaiak erőssége mögött a 3. helyet szerezte meg. Nem lehetett panasz a többiekre sem, a többség a népes mezőny első felében végzett.

Másnap az Eplényi Síaréna területén rendezték a normáltávú versenyt. A szintes és néhol köves terepen nehéz pályákat kaptak az indulók. A verseny rajtja a sípályák tetejénél volt, ahová ülőszékes felvonóval szállították fel a gyerekeket. A tájfutó pályák később is átvezettek a lesikló pályákon, ekkor már futva (néha sétálva) kellett legyőzni a szintkülönbségeket. A pályák nehézségét jelzi, hogy sokan feladták a versenyt.

Ezen a napon is Sztojka Milán szerepelt a legjobban. Az előző évekhez képest ezúttal a sorsolással szerencséje volt, a mezőny második felében rajtolt. A megbeszélt taktikát sikeresen végrehajtotta, a technikás pontoknál lassabban futott, de pontosan tájékozódott és így szinte hibátlan futással, több mint kétperces előnnyel győzött. A válogatott szövetségi kapitánya is gratulált a futásához.

A többieknél becsúsztak kisebb-nagyobb tájékozódási hibák, sajnos a versenyrutin sokaknál még hiányzik, de azt mindenki örömmel nyugtázta, hogy a legkisebbek is teljesítették a számukra még nehéz hegyi pályákat. Talán, ha több lehetőségünk lenne a hegyi edzőtáborozásra, jövőre még szebb eredményeket érnénk el. Az érintettek remélik, az egyesület vezetése tud segíteni ebben.