2018.08.15. 10:16

Skóciában remekelt a nyíregyházi fizikus

Nyíregyháza - Dr. Varga Zoltán a hetedik helyen zárt az amatőr triatlonozók korosztályos Európa-bajnokságán.

Az elmúlt napokban Glasgow volt az európai sport egyik fővárosa. A skóciai városban nem csak a profi úszók, tornázók és triatlonisták vetélkedtek sportáguk Európa-bajnokságán.

Korosztályos bajnok

A háromszámos (úszás, kerékpározás, futás) sportágban az úgynevezett korosztályos (age-group) amatőr versenyzők is megmérettették magukat.

A hazai triatlon sikerek után (9 magyar bajnoki érem egyéniben és csapatban is, közte 4 arannyal) a nyíregyházi ViniBike kiválósága, dr. Varga Zoltán is indult a sprint távú (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás) Európa-bajnokságon. A civilben a Debreceni Egyetem fizikusa ennek a számnak korosztályos hazai bajnoka, a skóciai versenyen az előkelő hetedik helyen ért célba a 45–49 évesek ötvenöt versenyzőből álló mezőnyében.