2018.11.15. 07:21

A legjobb nyolc közé jutott a Kisvárda

Kisvárda - Szerdán a Magyar Kupa 4. fordulójában az MTK ellen lépett pályára a Népfürdő utcában a Kisvárda Master Good SE.

Kisvárda - Szerdán a Magyar Kupa 4. fordulójában az MTK ellen lépett pályára a Népfürdő utcában a Kisvárda Master Good SE. Gyors hazai találattal kezdődött a mérkőzés, azonban a vendégek hamar átvették az irányítást és a 11. percben már négy gólos előnyük volt, ekkor a hazaiak mestere kikérte első idejét. Ez azonban nem segített rajtuk, mert Vlatko Djonovics csapata határozottan, feszesen védekezett, támadásban pedig ötletes akciók után rendre eredményes volt. Így a szünetre hét gólos vezetéssel vonult öltözőbe a vendégcsapat. A második játékrészben tovább nőtt a különbség a két csapat között, a 34. percben már tíz volt közte, ezzel a továbbjutás kérdése el is dőlt. A hátralévő részben kissé alábbhagyott a vendégek koncentrációja, de ez csak arra volt elég, hogy a hazaiak kozmetikázzanak az eredményen. Ezzel a Kisvárda bejutott a legjobb nyolc közé.

BB

Magyar Kupa, női, 4. forduló

MTK–Kisvárda Master Good SE 28–34 (13–20)

Budapest, 120 néző, v.: Őri, Pozdena.

MTK: Lajtos – Slakta 1, Karnik 4, Dakos 3, Tóth 6/1, Termány 5, Strannig 1. Csere: Győri (kapus), Fekete 3, Bánfai 3, Kovács 1, Mihálffy 1. Edző: Golovin Vlagyimir.

Kisvárda: Pásztor – Benko 4/1, Klikovác, Hakunova 6, Milanovics-Litre 4, Guialo 2, Milosevics 3. Csere: Kordowiecka (kapus) Radojevics 5/2, Dragut 5, Rebicová, Orbán 3, Morena 2, Tomkovics. Edző: Vlatko Djonovics.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/3.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-2, 10. p.: 2-7, 15. p.: 6-10, 23. p.: 9-16, 28. p.: 12-19, 33. p.: 14-22, 36. p.: 14-24, 40. p.: 17-25, 47. p.: 20-29, 54. p.: 24-31.

Golovin Vlagyimir: - Kicsit csalódtam a csapatomban. Tudjuk, hogy nagyon jó csapat a Kisvárda, de többet vártam a mérkőzéstől. Kértük a vendégektől, hogy ezt a mérkőzést korábban játsszuk le, mert vasárnap a Vác ellen lépünk pályára, úgy tűnik ezt a szerda-vasárnap ritmust még nem bírja fiatal csapatom.

Vlatko Djonovics: - Az első félidővel teljesen elégedett vagyok. A másodikban azonban, mikor érezték a lányok, hogy megvan a mérkőzés, jobban kinyíltunk, lazult a koncentráció. Természetesen örülök a továbbjutásnak, de a jövőben több harcosságot várok el csapatomtól.