2018.11.25. 14:27

Kick-boksz Eb - Öt magyar arany

Budapest/Maribor - Tizenhat éremmel, közte öt arannyal zárták szereplésüket a magyarok a Mariborban megrendezett kick-box Európa-bajnokságon, amelyen 31 ország 500 versenyzője indult.

A hazai szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint az ezúttal négy szabályrendszert magába foglaló szlovéniai kontinensviadalon Veres Roland duplázni tudott, rajta kívül Murvai Lívia, Busa Andrea és Brunner Boglárka lett Európa-bajnok.

Az éremtáblázaton Magyarország az öt arannyal, öt ezüsttel és hat bronzzal a harmadik helyen végzett.

A tavalyi budapesti vb legeredményesebbje, a 19 éves Veres Roland pointfightingban és light-contactban indult, s mindkettőben diadalmaskodott.

Érdekesség, hogy a csepeli versenyző két bátyja is döntőbe jutott Mariborban, de Alexnek és Richárdnak be kellett érnie a második hellyel.