2018.11.13. 17:22

Nyíregyházi KC - Rossz döntéseket hoztak a hajrában

Nyíregyháza - Jó kezdés után a szokásos végjáték ismét megbosszulta magát.

Szombaton a bajnokság 7. fordulójában Algyőn lépett pályára a Nyíregyházi KC NB I. B-s csapata és szenvedett vereséget, ezzel négy mérkőzésre nyújtva nyeretlenségi sorozatát.

Bizakodva utaztak a mérkőzésre

Pedig bizakodva utaztak az összecsapásra, hiszen az elmúlt években általában sikerült pontot, pontokat szerezniük a csongrádi csapat ellen.

– Ez így van, jól is kezdtük a mérkőzést, sokáig fej-fej mellett haladtunk a hazaiakkal –tekintett vissza Bécsi János, a Nyíregyházi KC edzője. – A fél­idő hajrájában aztán jött egy pár perces rövidzárlat, ahol kapkodva játszottunk, hamar ellőttük a labdákat, amit az Algyő gyors kontragólokkal meg is büntetett, így tetemes hátránnyal vonultunk az öltözőbe.

Fordulás után aztán jól játszottunk, összeállt a védekezésünk, türelmesen felépített támadásokkal fokozatosan csökkentettük is a hátrányunkat, Bor Márk találatával már csak kettő volt a hátrányunk. Aztán jött a szokásos végjáték – sóhajtott a nyíregyházi tréner. – Gyermeteg hibákat követtünk el, érthetetlen technikai hibákat vétettünk. Emberelőnyös helyzetben két támadást is vezethettünk, amiből csak egyszer tudtunk eredményesek lenni, ráadásul még gólt is kaptunk belőle.

Az akarással nem volt gond

Az akarással, hozzáállással nem volt gond, sajnos, úgy tűnik most ennyire képes a csapat, ha valakit ki kell emelnem, az a kapusunk. Gadnai Attila végig jól védett, volt olyan szakasza a találkozónak, amikor húsz perc alatt csupán négyszer állították megoldhatatlan feladat elé.

A Nyíregyházi KC legközelebb pénteken lép pályára, akkor az előző fordulóban a Törökszentmiklóst kiütő (31–19) Kecskemétet fogadja.

Kézilabda

NB I. B férfi, Keleti csoport, a 7. forduló eredményei: Algyő–Nyíregyházi KC 25–22 (16–11), Balmazújváros– DEAC 28–28 (13–14), Kecskemét–Törökszentmiklós 31–19 (20–12), Békés–Balassagyarmat 29–34 (13–16), PLER Budapest–Ózd 24–18 (12–9), Orosháza–Mizse KC 34–28 (16–17).

1. Orosháza 7 6 – 1 193–164 12

2. Algyő 7 6 – 1 190–161 12

3. Békés 7 5 – 2 209–180 10

4. PLER 7 5 – 2 172–148 10

5. Kecskemét 7 3 1 3 184–176 7

6. DEAC 7 3 1 3 167–179 7

7. Balassagyarmat 7 2 2 3 201–199 6

8. Törökszentmiklós 7 3 – 4 168–203 6