2019.03.25. 11:41

A Nyírbátor meglepte a hevesieket

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Hétvégén öt együttesünk lépett pályára az NB II-es küzdelmek soros fordulójában.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Hétvégén öt együttesünk lépett pályára az NB II-es küzdelmek soros fordulójában. A hölgyeknél a Kölcsey DSE tetszetős játékkal múlta felül a Heves együttesét. Férfiaknál a második helyen posztoló Salgótarján kiütötte a Fehérgyarmatot, A Tiszavasvári Kazincbarcikán vérzett el, a Kisvárda magabiztosan hozta el a két pontot Nádudvarról, míg a Nyírbátor bravúros győzelmet aratott Füzesabonyban.

NB II., férfi, 17. forduló

Fehérgyarmat-Salgótarján 21-31 (14-18)

Fehérgyarmat,150 néző v.: Gulybán, Juhász.

Fehérgyarmat: Both-Kelemen, Siket, Krisztián 4, Szabó 4/1, Pál 4, Baros 3. Csere: Szenczi, Harangi (kapusok), Farkas P., Fábián 3, Farkas D., Tóth, Gaál, Bereznai1. Edző: Török Péter.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteres: 1/1, illetve 3/2.

A második játékrészben a vendégek kapusa lehúzta a redőnyt.

Török Péter:- Az első félidő szoros állása után a második félidő eleji gólszegény játéka és az ellenfél kiváló kapusteljesítménye súlyos hazai vereséget eredményezett!

Kazincbarcika-Tiszavasvári 26-21 (10-13)

Kazincbarcika, 200 néző, v.: Bába, Horváth.

Tiszavasvári: Boczák-Csébi 6, Benyusz 4/3, Nagy 1, Bor 1, Feid 2, Gazdag 2. Csere: Bódor (kapus), Balázs 1/1, Nácsa, Kovács II. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4.

A rengeteg hibával játszó vendégek nem érdemeltek győzelmet.

Hadas Sándor:- Olyan mérkőzést veszítettünk el, amelyen még keresnivalónk is lehetett volna.

Nádudvar-Kisvárda 20-26 (10-12)

Nádudvar, 250 néző, v.: Fibecz, Herbák.

Kisvárda: Lipécz-Tuska 4, Csendes 6, Ruzsinszki 3/3, Hegyesi 3, Radojevics 2, Papp 4. Csere: Tóth, Szabó (kapusok), Mészáros, Nagy 4, Kovács. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/3.

Jó kapusteljesítménnyel és kiváló védekezéssel hozta el a két pontot a Kisvárda idegenből.

Türk Ferenc:- Nagyon örülök a győzelemnek. Ez volt az első mérkőzésünk a szezonban, amelyen mindkét félidőt teljes koncentrációval játszottuk végig.

Füzesabony-Nyírbátor 23-25 (12-14)

Füzesabony, 80 néző, v.: Csanádi, Polgár.

Nyírbátor: Hostisóczki-Szedlacsek 3, Pisák 2, Kun 1, Takács 6/2, Kovács 5/1, Albecz 1. Csere: Bíró (kapus), Bod 7/1, Siket, Varga. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 7/4.

Az egységesebb csapat benyomását keltve, nagyot küzdve a Nyírbátor fontos két pontot szerzett.

Csapos János:- A tavalyi hasonlóan tavaszra jött meg az étvágyunk.

További eredmények: Hajdúböszörmény-Hajdúnánás 22-20 (9-12), Berettyóújfalu-Hatvan 30-37 (10-18).

Kölcsey DSE-Heves 33-27 (20-15)

Nyíregyháza, 150 néző, v.: Oláh, Szikszay.

Kölcsey DSE: Torkos-Gyuró 3, Hrabina 13/5, Tóth 1, Silye 1, Katona K. 10, Hruska 3. Csere: Varga (kapus), Papp A. 1, Katona B. 1, Kelemen, Gyimesi. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 8/5.

Színvonalas mérkőzésen a Kölcsey jó játékkal, végig vezetve bravúros győzelmet aratott a csoport egyik favoritja ellen.

Hadobás István:- Csak annak meglepetés az eredmény, aki nem látta a mérkőzést. Remekül játszottunk, és ezúttal a helyzetkihasználással sem volt gond.

1. Füzesabony 14 13 – 1 465-352 26

2. Mátészalka 13 9 1 3 458-368 19

3. Heves 15 9 – 6 459-396 18

4. Vitka SE 13 8 – 5 367-320 16

5. Hajdúböszörmény 13 8 – 5 366-337 16

6. DVSC U22 13 7 – 6 386-372 14

7. Kölcsey DSE 13 5 – 8 395-363 10

8. Kazincbarcika 14 4 1 9 402-434 9