2008.11.09. 15:57

Olykor védekezni is kellene

<p>Kulcsmeccs. Ezt a jelzőt süthettük a nyíregyházi férfi kosárlabdacsapat kaposvári fellépésére, amelyen az első idegenbeli győzelem reményében lépett fel a Marso-Vagép NYKK.</p>

Ehhez a korábban tapasztaltak alapján elsősorban a védekezésnek kellett javulnia, de az első negyedben nem úgy nézett ki, hogy ez így is lesz. A legutóbbi, kecskeméti bajnokin negyven perc alatt 61 pontig jutó somogyiak egy negyed alatt teljesítették a legutóbbi penzumok felét, az elejétől fogva magukhoz ragadták a kezdeményezést és előnyüket növelve már az első negyed után kétszemjegyű volt a differencia a felek között.

Igaz ugyan, hogy a nyíregyháziak jól megoldották a játékmester, a litván Marciulionis semlegesítését, de a pontok többsége a palánk alól érkezett a veterán Orosz valamint a másik légiós, Welton részéről.

A második negyedben Sitku és Jeleszijevics révén kezdett bele a felzárkózásba az NYKK, de tíz ponton belülre sehogyan sem sikerült kerülnie, sőt nagyszünetre a 18 esztendős Vojvoda révén tovább növelte előnyét a Kaposvár.

Az egy félidő alatt kapott 59 pont nem sok jót ígért a vendégcsapat részéről a folytatásra, a nagyszünet után azonban szorított valamelyest a védekezésen a látogató, és ennek valamint Sitku ponterős játékának köszönhetően olvadt a hazaiak előnye. A baj csupán az volt, hogy immár Marciulionis szállította a hazai pontokat, a karmester igencsak belelendült.

A nem teljesen egészséges Trivunovics sem akart lemaradni kollágáitól és a negyedik etap elejére belátható távolságra került ellenfelétől a nyírségi gárda. Olyannyira, hoigy a 33. percben Savic kosarával egyenlített is (83–83), de akárcsak egy hete Fehérváron, a vezetést nem sikerült átvenni, és ez sorsdöntőnek bizonyult.

Igaz, most nem 19, „csak” hat hazai pont következett zsinórban, de hiába parádézott Sitku, már csak egyszer tudott közel kerülni az ellenfélhez az NYKK, 94–92 után ismét megrázta magát és bebiztosította győzelmét a Kaposvár.

Kevés olyan mérkőzés van, amelyet 97 szerzett ponttal nem lehet megnyerni – a szombati ilyen volt. Az eddigiek alapján kijelenthető, az NYKK-nak a védekezéssel van a legnagyobb gondja, amíg az ellenfelek ilyen könnyen és nagy számban szerzik a pontjaikat, addig jobbára kudarc vár a csapatra. Mert az az eredeti tervek (biztos felsőházi tagság) teljesítéséhez kevés, hogy az első öt meccsből csak az újonc Debrecent sikerült legyőzni. Még a két légióssal és sérültekkel kiálló Kaposvárt sem...

Jegyzőkönyv

Kaposvár–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 105–97 (31–19, 28–26, 18–22, 28–30)
Kaposvár, 600 néző, v.: Páli, Téczeli, Sági.

Kaposvár: Marciulionis 13/3, Vojvoda 17/9, Hoffmann 13/3, Welton 28/9, Orosz 28. Csere: Márkus 3/3, Kiss K. 3. Edző: Dzunics Braniszlav.

NYKK: Savic 17/3, Booker 14, Siska 9/6, Sitku 36/15, Jeleszijevics 10/6. Csere: Lekli, Trivunovics 11/9, Wehner, Nagy K. Edző: Kmézics Zoran.

Kipontozódott: Jeleszijevics (35. perc), Lekli (37.), Welton (40.).

Az eredmény alakulása, 2.: 4–0, 4.: 14–10, 7.: 23–10, 9.: 29–16, 13.: 38–25, 16.: 48–30, 18.: 50–35, 23.: 65–55, 25.: 70–57, 32.: 77–75, 33.: 81–75, 34.: 83–83, 35.: 89–83, 39.: 94–92.

Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyertünk. Az első félidőben jól kosárlabdáztunk, de másodikban szétestünk, és sokat kapkodtunk.

Kmézics Zoran: – Túl nagy előnyt adtunk a Kaposvárnak, a folytatásban pedig már nem tudtunk felvenni a ritmust.