Álomrajt MMTK-módra, erős volt a Mocsár-szag

<p>Teljes fordulót rendeztek szerdán a labdarúgó Szi-Zo Sport megyei első osztályban.</p>

Nyírbátor–Nagyhalász 1–0 (0–0)
Nyírbátor, 250 néző, v.: Sinka.

Nyírbátor: Tóth Sz. – Pálfi, Czerula, Kovács Á., Kurucz Z. (Szarka I.), Pálvölgyi, Tóth T. (Csoba D.), Tóth B., Bíró Zs., Erdei Z. (Kléninger), Kerekes. Edző: Lőrincz Sándor.

Nagyhalász: Szobonya G. – Balogh N., Kelemen R., Szobonya P., Kiss G., Csombók Z., Földi (Bagoly Z.), Farkas A., Gráf (Vincze L.), Szabó S., Nagy G. Edző: Németh Károly.

A második félidőben kihagyott számos helyzet miatt látszólag nehezen tartotta otthon a három pontot a Bátor. Gól: Pálvölgyi. Ifi: 4–0. (Tudósító: Balla István)

Lőrincz Sándor: – Az első félidőt nagy taktikai csata jellemezte, közepes színvonallal, a másodikban sikerült az ellenfél védelmi hibáját kihasználva vezetést szerezni, ami után nagy helyzeteket hagytunk ki. Összességében megérdemelten nyertünk a jól felkészített Nagyhalásszal szemben. Gratulálok a fiúknak teljesítményéhez.

Németh Károly: – A második félidőben nagy kockázatot vállaltunk az egyenlítés érdekében, amihez csak nagyon kicsi hiányzott.

Gávavencsellő–Tiszabecs 2–2 (0–2)
Gávavencsellő, 100 néző, v.: Karakó.

Gávavencsellő: Sinkó M. – Losonczki, Sánta T., Hensperger A., Köteles K., Lippai I., Lakatos I., Spisák Zs., Szabó I., Pásztor Zs., Majchrovics (Pólik) Játékos-edző: Németh Zoltán.

Tiszabecs: Gergely I. – Radács, Moss, Rapos, Vakarcs (Riskó), Varga Z., Máté G., Rapjuk, Fedor A., Szkunzjak, Marinas (Ocskai). Edző: Szécsi Zoltán.

A hazai csapat a szünetig kihagyott számtalan ziccer miatt adott egy félidőnyi előnyt ellenfelének. Gól: Pásztor Zs., Pólik, illetve Szkunzjak, Marinas. Kiállítva: Moss (83. perc). Ifi: 3–0. (Tudósító: Kaczur Károly)

Németh Zoltán: – Remélem, elhiszik most már a srácok, hogy ha akarunk, futunk, küzdünk, van keresnivalónk a megyei első osztályban.

Szécsi Zoltán: – Ma csak legújabb Bornemisza-unokának, Majának örülhettünk!
Ajak–Gyulaháza 1–2 (0–1)
Ajak, 120 néző, v.: Homonai.

Ajak: Leskovics A. – Takács J., Barati I., Csernyu A. (Szalai Sz.), Sütő N., Kovács Cs., Horváth A., Folytán Z., Magyar P., Mester J. (Kaibás T.), Soós T. Edző: Szanyi János.

Gyulaháza: Csobolya – Molnár G., Gáti Sz., Tóth G., Deák Z., Gáti S., Takács B., Petró F., Kapin M., Éles I., Deák B. Edző: Bardi Attila.

A hazai csapatnak nem sikerült folytatni azt a fegyelmezett és eredményes játékot, amit az előző fordulókban mutatott. A vendégek megérdemelten győztek. Gól: Horváth A., illetve Takács B., Deák B. Ifi: 6–1. (Tudósító: Spanyol Dezső)

Szanyi János: – A nagy akarás pontatlansággal párosult, aminek kapkodás és vereség lett a vége.

Bardi Attila: – Ez volt az a mérkőzés, amelyet úgy érzem végig irányítva, magabiztosan nyertünk meg.

Szakoly–Mándok 2–0 (1–0)
Szakoly, 100 néző, v.: Király A.

Szakoly: Borkó – Kevert S., Turbucz, Géczi, Újfalusi G., Madzin, Kevert K. (Kulánda), Karasz G. (Széles A.), Palaga (Balázs G.), Pécsi G. (Bencs Á.), Ványi (Lipcsei A.). Edző: Boros Gyula.

Mándok: Lippa – Liptai T. (Angyal), Cap, Ignéczi (Sajtos N.), Árva B. (Szeles), Kalu, Orosz Cs., Dancs A., Matyi, Gombötő Z., Ács G. Edző: Balázsi Attila.

A szakolyi csapat első teljes hazai bajnokiján kiszolgűálta közönségét és értékes győzelmet aratott. Gól: Lippa (öngól), Madzin. Ifi: 1–2. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: – Jól küzdöttünk és megérdemelten nyertünk, gratulálok a játékosoknak.

Balázsi Attila: – A múlt halott, a jövő elképzelhetetlen.

Nyírkarász–Tiszavasvári 4–1 (2–0)
Nyírkarász, 150 néző, v.: Vitkai.

Nyírkarász: Tuza (Kokas) – Rákóczki, Horváth G., Hajdú G. (Kovács T.), Horváth J., Kiss Z., Mocsár G. (Tóth L.), Tóth B. (Szántó Cs.), Virtás A. (Fecsku I.), Ujj Gy., Papp Gy. Edző: Dudás Zoltán.

Tiszavasvári: Tisza S. – Tamás L., Lajos T. (Nábrádi), Lakatos B., Szojka T., Gál N., Reznek, Kurucz T., Bodnár A. (Gyurján), Brondics A., Fazekas (Szojka G.). Edző: Fecsku István. Közönségszórakoztató játék, biztos hazai győzelem. Gól: Virtás A., Tóth B., Mocsár G., Szántó Cs., illetve Lakatos B. Ifi: 1–7. (Tudósító: Dudás János)

Dudás Zoltán: – Sikeréhes csapatom látványos, gólratörő játékkal megérdemelt győzelmet aratott egy sportszerű ellenféllel szemben, amiért gratulálok a fiúknak.

Fecsku István: – Erős volt a „Mocsár-szag”.

Volán-Sényő–Rakamaz 1–3 (1–1)
Sényő, 150 néző, v.: Éva.

Volán-Sényő: Virág Cs. – Kató Cs., Puskás L. ,Tóth P., Székely Z., Szanics P. (Gégény I.), Dragomir, Farkas M., Orosz T., Sarkadi Sz., Tuturas (Vladan). Edző: Rubóczki Tibor.

Rakamaz: Pécsi V. – Szabó D., Bodnár K. (Anderka G.), Venczel I., Hengsperger A., Balogh J., Riczu R., Bodnár Cs. (Szabó B.)., Gáspár L., Galambosi G., Anderka R. (Borbély P.). Edző: Veigli Géza.

Hiába szerzett korán vezetést a hazai gárda, a folytatásban fordított a jól játszó Rakamaz. Egy-egy állásnál a játékvezető nem adott meg a házigazda javára egy jogosnak tűnö tizenegyeset, az ellentámadásból pedig gólt lőtt a vendégcsapat. Gól: Puskás L., illetve Venczel I., Borbély P., Galambosi G. Ifi: 2–2. (Tudósító: Knoblok Sándor)

Rubóczki Tibor: – Jól kezdtünk, de a lelkesen játszó Rakamaz fordítani tudott.

Veigli Géza: – Az utolsó negyedórát leszámítva végig mi irányítottuk a mérkőzést, és teljesen megérdemelt nyertünk.

Mátészalkai MTK–Nyírgyulaj 5–0 (1–0)
Mátészalka, 150 néző, v.: Sipos L.

Mátészalka: Coman (Pintzsula) – Stef, Robas, Sipos J., Lukács L. (Makszim G.), Tóth F. (Orosz F.), Bilt (Szalacsi), Chis, Kertész J., Fehér A. (Tóth K.), Szzender S. Edző: Virovecz Pál.

Nyírgyulaj: Kecskés – Kerecseny (Madarász), Franku Sz., Baksa Cs,., Konyha, Berecz A., Tímár (Újfalusi Á.), Erdei L., Sárosi T., Horváth K. (Horváth N.), Pelyák. Edző: Lukács Tibor.

Három meccs, kilenc pont – álomrajt MMTK-módra. Gól: Szender S. 2, Bilt, Sipos J., Tóth K. Ifi: 4–3. (Tudósító: Plesu Ádám)

Virovecz Pál: – Ez az ötös Plesu Ádám technikai vezető születésnapi ajándéka a csapattól!

Lukács Tibor: – Ami az ellenfélnek bement az nekünk nem. Fegyelmezetlenségünknek köszönhetően megérdmelt hazai siker született.

Nagyszekeres–Fehérgyarmat 3–1 (0–0)
Nagyszekeres, 250 néző, v.: Sándor Cs.

Nagyszekeres: Cosmin – Homoki J., Pljutyinszkij, Márton J., Chiedreanu, Kiss I. (Kriszitán G.), Fábián R., Bartha K. (Igaz K.), Kóczé G. (Somogyi L.), Homoki G. (Szilágyi L.), Costea. Edző: Della Sándor.

Fehérgyarmat: Koncz T. – Jakkel (Dócsa I.), Sándor Gy., Hagen, Marinica, Peczer, Raul, Batfalschi, Vlad, Dascal, Varga Sz. Edző: Czeglédi István.

Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat sokat tett a győzelemért, a jobban koncentráló szerezték meg a három pontot. Gól: Costea 2, Homoki G,, illetve Peczer. Ifi: 4–0. (Tudósító: Szabó István)

Della Sándor: – A második félidőben jól használtuk ki helyzeteinket, nagyon jó Fehérgyarmat ellen sikerült három gólt rúgnunk.

Czeglédi István: – Az elpő félidőben kihagytuk helyzeteinket, a másodikban pedig taktikai fegyelmezetlenség hátrányba kerültünk. A győzelmet jobban akaró hazai csapat kerekdett felül.

Nyírtelek–Várda SE 1–1 (1–0)
Nyírtelek, 150 néző, v.: Bendik T.

Nyírtelek: Szabó Z. – Csernák I., Mészáros A., Dankó Z., Trencsényi R., Kóka K., Vékony A. (Potornai), Márton P. (Bodnár Cs.), Cipf, Szabó L. (Nagy B.), Nagy D. Edző: Vadon Lajos.

Várda SE: Petranics – Szőlősi, Krizán, Mándi A., Fodor A., Tóth T. (Kerepesi), Kiss I. (Oprea), Nagy D., Spekker, Petruska, Lovas I. (Dallos). Edző: Seres Zsolt. Nagy iramú vmérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott, a helyzetek alapján igazságosnak mondható a döntetlen. Gól: Trencsényi R, illetve Spekker. Ifi: 0–8. (Tudósító: Ladányi István)

Vadon Lajos: – Jó meccsen szereztünk, vagy vesztettünk két pontot. Hogy van ez?...

Rozsnyai Béla: – Ennél sikeresebb teljesítményt vártam a csapattól. Garatulálok a hazaiaknak, jó mérkőzésen örülünk az egy pontnak is.

1. Mátészalka 3 3 – – 10–3 9
2. Nagyszekeres 3 3 – – 8–3 9
3. Nyírkarász 3 2 1 – 11–5 7
4. Nyírbátor 3 2 1 – 6–2 7
5. Fehérgyarmat 3 2 – 1 5–4 6
6. Gyulaháza 3 2 – 1 5–6 6
7. Várda SE 3 1 2 – 5–3 5
8. Nagyhalász 3 1 1 1 6–2 4