2011.02.06. 17:15

Beoltva a hőn áhított első győzelem ellen

<p>Nyíregyháza - Nyeretlenül búcsúzott az Extraligától a Nyíregyházi Főiskola együttese.</p>

Azzal a lendülettel, ahogy megérkezett a legmagasabb osztályba a Nyíregyházi Főiskola női röplabdacsapata, búcsúzott is az elittől. Vasárnap sem tudtak megszabadulni a fájdalmas nyeretlenségi sorozat béklyójától.

Egyik csapat pozícióját sem érintette a mérkőzés végeredménye, így kedvükre kísérletezhettek az edzők. Az első szettben az Antal, Tálas duó 7-7 pontja jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a székesfehérváriak előnnyel fordulhassanak. A második játszma közepéig a vendégek 7 ásznyitásával szemben a hazaiak oldalán 0 éktelenkedett egészen addig, amíg beállt Szalai, és pezsgést hozott a játékba a pontos szervájától kezdve.

Korábban általában a szett ezen periódásában buktak, ezúttal viszont a 3 pontos mínuszból 21:20-nál álltak talpra. Felcsillant a játszmanyerés lehetősége, de a kanadai válogatott Meek sebtiben elhalványította a sugarat. A harmadik játékrész a Sipos-ikrek megoldásaival 16:13-ra megléptek a főiskolások, amire 4 MÁV Előre-pont volt a válasz. A végig kispados Dzunics 19:18-nál kapott sanszot, azonnal egyenlített. Botos ütése után voltak utoljára Extraliga-előny birtokában a házigazdák, ezúttal is zsinórban 4 támadást fejeztek be eredményesen a Fésüs-tanítványok. Két meccslabdát még hárítottak Savicék, 23:24-nél viszont a feladó kezéről az antennára pattant a labda, amellyel lezárult egy fejezet az együttes életében. Az idény a kieséssel nem ért véget, az NB I. Ligabajnokságban folytathatja az NYFSE.

Röplabda: Extraliga nők, jegyzőkönyv

Nyíregyházi FSE–MÁV Előre 0:3 (–20, –22, –23)
Tiszavasvári út, 100 néző, v.: Újházi, Vári.
Nyíregyházi FSE: Czipták 2, Akimova 2, Szikszai 10, Botos 6, Sipos Z. 11, Sipos T. 9. Csere: Török Sz. (liberó), Szalai 3, Savic. Edző: Kolozsi János.
MÁV Előre: Meek 11, Pintér 9, Tálas 11, Vacsi 8, Antal 12, Kondor 5. Csere: Deli Germann (liberó), Molnár, Dzunics 1. Edző: Fésüs Irén.

Az eredmény alakulása, 1. játszma (20 perc): 4:3, 4:9, 12:13, 12:16, 15:21, 18:21, 18:23. 2. játszma (22): 3:3, 5:9, 10:9, 10:12, 13:12, 16:19, 19:19, 21:20, 21:23. 3. játszma (23): 5:5, 9:11, 13:13, 16:13, 16:17, 20:19, 20:23.
Ásznyitás: 7–8 (0–4, 2–4, 5–0).
Rossz nyitás: 3–9 (1–2, 2–3, 0–4).

Mesterszemmel:

Kolozsi János: – Szorosan alakultak a játszmák hajrái, ahol saját magunkat vertük meg a bambaságainkkal.
Fésüs Irén: – Kipróbáltam több cserejátékosunkat, de nem úgy muzsikáltunk, ahogy az elvárható lett volna a tét nélküli mérkőzésen.