2012.06.26. 08:09

Tájfutó sikerek a hegyekben

A közelmúltban rendezték meg a tájfutók Országos Diákolimpiáját a dunántúli Csákvár és Csákberény térségében.

A közelmúltban rendezték meg a tájfutók Országos Diákolimpiáját a dunántúli Csákvár és Csákberény térségében.A legkisebbek részére ez a legjelentősebb verseny, hiszen bajnokságot csak a 14-es kategóriától felfelé rendeznek. A szombati rövidtávú versenyen Tölgyesi Tamás (VI. kcs.) a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Balla Dominik (III. kcs.) 4., Iski Richárd (VI. kcs.) 6. helyezést szerzett.

A vasárnapi normáltávú versenyszámban ismét egy dobogós helyezés jutott megyénk tájfutóinak, ezúttal Balla Dominik lett 3., Tölgyesi Tamás 5., Iski Richárd ismét 6. helyezést ért el.

Figyelemre méltó még a legkisebbek (II. kcs.) között induló Sztojka Milán (9 éves) normáltávon elért 13. helyezése, hiszen előtte egy kivétellel csak idősebb versenyzők végeztek.

5. Tölgyesi Tamás Széchenyi I. Közgazd. és Informatikai Szakközépiskola

Június első hétvégéjén a Bükk hegységben, a 2009. évi világbajnokság terepén rendezték a Borsod Kupa egyéni és a Herman Ottó váltóversenyt.

Az NYVSC–Nyírerdő Tájfutó szakosztályának versenyzői szinte teljes létszámmal rajthoz álltak, a nehéz pályákon majdnem mindenki eredményesen teljesítette a versenyt. A fiúknál két egyéni győzelmet szereztek a gyerekek, az F10D kategóriában Sztojka Milán, az F12C kategóriában Szulics Máté futotta a legjobb időt, megelőzve a hegyi terepen nagyobb rutinnal rendelkező miskolci, salgótarjáni és egri versenyzőket. Az első versenyén induló Hamvai Máté a dobogó 3. fokára állhatott fel.