“Üzenem a csapatnak, ettől rosszabb játékot nem vagyok hajlandó elfogadni”

© Illusztráció: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 27. fordulójának mérkőzéseit játszották a hétvégén.

Rohod–Pátroha 2–3 (1–1)

Rohod, 50 néző, v.: Siroki.

Rohod: Simák Zs. – Éles Á., Varga J., Dobronyi G. (Kriser Sz.), Kósa S., Nagy I. (Kézi B.), Szuromi L., Dobronyi J., Bencze M., Kerekes M. (Tóth F.), Baráth K. (Ladányi D.). Játékos-edző: Kerekes Miklós.

Pátroha: Mucsicska – Kalu B., Mozga Gy., Balogh I., Lakatos P., Gombkötő Z., Gombkötő S., Mocsár Cs., Szitai R. (Borbély L.), Molnár V., Kántor Zs. (Boda R.). Edző: Lelt József. Gól: Dobronyi J., Kézi B., illetve Lakatos P., Kántor Zs., Kalu B. (11-esből). Kiállítva: Borbély L. (10. perc). Ifi: 1–3.

Kerekes Miklós: – A mérkőzés nagy részében emberelőnyben játszottunk, de hiába vezettünk kétszer is, sajnos a végén egy tizenegyessel kikaptunk.

Lelt József: – Nyögvenyelős volt ez a győzelem, mert az egykori csapatom szinte mindig az életéért játszik ellenem. Nyolcvan percet játszottunk tízen, de így is olyan nagy volt a két csapat közti különbség, hogy azt Varnus Xavér zongorázni tudta volna.

Nyírmada–Demecser 2–1 (0–1)

Nyírmada, 100 néző, v.: Szikora.

Nyírmada: Pál Zs. – Kiss E., Dancs I., Kiss M. (Horváth J.), Savrhoh (Szikszai A.), Selyem E. (Jóni A.), Tóth A. (Jónás Á.), Jónás J., Ponczók T., Balogh A., Csehil Á. Edző: Cseh Jenő.

Demecser: Fintor S. – Fodor G. (Lehóczki Zs.), Kantár K., Dankó G., Gombkötő Z. (Kocsis Z.), Zsoldos T., György Á., Fabu R., Tóth A. (Sajtos N.), Hudák N., Fodor Cs. Edző: Berecz Csaba. Gól: Tóth A., Gombkötő Z. (öngól), illetve Dankó G. Ifi: 13–0.

Cseh Jenő: – Szokás szerint adtunk egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek, de második játékrészben mutatott teljesítményünkkel megérdemelten szereztük meg a három pontot. Szeretnék gratulálni a U16-os csapatunknak a harmadik helyezésért, és a hetek óta jó formában játszó ifiknek.

Berecz Csaba: – Az első félidőben le kellett volna zárnunk a mérkőzést, de a fölényünk és a ziccerek csak egy találatot eredményeztek. Ha az ellenfél nem tud gólt lőni, akkor mi ajándékozunk nekik egyet, a végén pedig egy szerencsés lövés a hazai csapat javára döntötte el a három pont sorsát.

Gergelyiugornya–Nyírkarász 3–1 (0–1)

Gergelyiugornya, 200 néző, v.: Balogh L.

Gergelyiugornya: Szabó N. – Baráth L., Balázs G., Csonka L., Czirják M., Deskó L., Horváth M. (Csatlós G.), Balogh T., Szabó G., Mokri R., Ducsi B. Edző: Czirják József.

Nyírkarász: Molnár A. – Ujj Gy., Horváth J. (Matyi A.), Ujj K., Liptai D., Jávor P. (Galambos L.), Varga J. (Farkas Á.), Nagy B., Bandor J., Rákóczi L., Tóth T. (Liptai A.). Edző: Matyi András. Gól: Balogh T., Mokri R., Csonka L., illetve Varga J. Ifi: 0–4.

Czirják József: – A mai meccsen jobbak voltunk, mint ellenfelünk, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna. Üzenem a csapatnak, ettől rosszabb játékot nem vagyok hajlandó elfogadni.

Matyi András: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset, de ezt nem tettük meg, a másodikban alacsony színvonalú játékvezetés mellett a hazaiak kihasználták az előttük adódó lehetőségeket.

Tiszaszentmárton–Ladányi TC 0–2 (0–1)

Tiszaszentmárton, 100 néző, v.: Debreceni S.

Tiszaszentmárton: Mészáros T. (Lakatos M.) – Iván S., Farkas T. (Ésik M.), Szőke Zs., Balogh E. (Jónás K.), Balogh K., Jónás K. (Nagy A.), Balogh R., Jónás A., Huzdik P., Koszta Z. Edző: Golyán Gergő.

Ladányi TC: Petranics – Demeter L., Árva B., Vantyuch B., Angyal Á., Cser P., Sajtos R., Dobos D., Kun B., Bálint K., Demeter A. (Jakab B.). Játékos-edző: Sajtos András. Gól: Sajtos R., Cser P. Ifi: 8–0.

Golyán Gergő: – A korán kapott gól után futnunk kellett az eredmény után. Megvoltak a helyzeteink, viszont a kihasználásunk siralmas volt. Törvényszerűen jött a második gól, ami el is döntötte a három pont sorsát. Ma ennyire voltunk képesek, de megyünk tovább. Gratulálok az ifiknek!

Sajtos András: – Gyenge színvonalú mérkőzésen megérdemelten győztünk. Gratulálok a hetek óta tartalékos csapatom teljesítményéhez!

Őr–Tiszakanyár 2–1 (1–1)

Őr, 120 néző, v.: Vasas G.

Őr: Oláh M. – Szabó V., Anda G. (Vaszily D.), Márton T., Varga J., Soltész Á., Tisza Á., Erdei Cs., Benkő J., Tóth G. (Repelik Á.), Szabó A. (Gáspár D.). Edző: Kálmándi Bertalan.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Jánvári D., Dobrai D. (Szabó M.), Vicickó L., Illés A., Rézinger B., Tóth Á., Csáki R. (Nagy R.), Nagy Á., Csuka Gy., Tóth N. (Végső Á.). Játékos-edző: Csáki Róbert. Gól: Tóth G., Szabó A., illetve Vicickó L. (11-esből). Ifi: 2–3.

Kálmándi Bertalan: – A fiúknak köszönhetően fiksz egyes lett a meccsünk. Csak így tovább, ilyen produkció után elismerés illeti a csapatot!

Csáki Róbert: – Köszönjük a múlt heti szívességeket, de a csapatom ezzel a „hatalmas teherrel” a hátán nem tudott eredményes lenni a lelkesen játszó hazaiak ellen. Néhány játékosom falfehéren játszotta végig a meccset, de nem azért, mert lázasak voltak. Ugyanez elmondható a játékvezetőről is, aki teljesen szétfújta a meccset, de ez a félidőben történtek miatt érthető volt.

Ajak–Vaja 0–2 (0–1)

Ajak, 120 néző, v.: Tassy.

Ajak: Leskovics A. – Kovács L., Jenei R. (Kovács J.), Magyar R., Magyar P. (Magyar A.), Balogh S., Ésik G., Soós T., Sütő N. (Jaczina L.), Czvik S., Markos J. Edző: Kovács Tibor.

Vaja: Vakarcs I. – Mátyus Cs., Kiss A., Kerekes M. (Papp J.), Sándor A. (Kondrád G.), Járomcsák G., Deme B., Noszál T., Mocsár G., Mulutó P., Kondrád A. (Pálfi L.). Edző: Molnár István. Gól: Sándor A., Mocsár G. Ifi: 2–1.

Kovács Tibor: – Feleségemnek nagyon sok boldog születésnapot kívánok! Keresem a csapatnál a motivációt, de még nagyon nem találom.

Molnár István: – Kitűnő játékvezetés mellett már így is szép napom volt a lányom konfirmálása miatt, de a srácok ezt megtoldották egy kitűnő játékkal aratott győzelemmel. Az ilyen tökéletes napokért érdemes élni.

Kék–Hodász 2–4 (0–1)

Kék, 100 néző, v.: Oláh Z.

Kék: Himmer A. – Gáspár S., Veress Á. (Balázs L.), Poór B., Kulcsár T., Szurcsik Z., Novák K. (Lakatos E.), Pauliska L., Csombók Cs. (Minyin), Horváth A., Dócs N. Edző: Fabók István.

Hodász: Széles I. – Horváth J., Páll R., Botos G., Vass R., Vadon B., Botos G., Szabó L., Jakab J., Tóth-Kondor I., Varga R. Edző: Pálfi József. Gól: Szurcsik Z. 2, illetve Vass R. 2., Tóth-Kondor I., Botos G. Ifi: 7–2.

Fabók István: – Nem kívánom ezt az érzést senkinek, mint amit nekem kell átélnem a kispadon hétről hétre az ilyen meccsek után. Olyan érzés ez, mint amit Vajna Timi érezhet, amikor megtudta, hogy elromlott a magánrepülője.

Pálfi József: – A vereségből lehet tanulni, a győzelmet nem kell megmagyarázni. Gratulálok Széles Istvánnak, az ificsapat kapusának a felnőttmeccsen nyújtott teljesítményéért! Már csak egy pont kell a tervezethez.

Gyulaháza–Fényeslitke 5–0 (3–0)

Gyulaháza, 150 néző, v.: Éva I.

Gyulaháza: Bandor F. – Gáti Sz., Kovács E., Horváth M., Tóth F., Éles I. (Radvánszky M.), Kozma M., Juhász L. (Molnár T.), Gáti S. (Farkas G.), Kovács B., Lévai Cs. Játékos-edző: Bardi Gábor.

Fényeslitke: Szokolai Cs. (Mártha J.) – Halász T. (Kernács J.), Nagy M., Kázsmér L., Balogh K., Szatmári M. (Takács R.), Miskolczi G., Bakó G., Miskolczi Á., Horváth F. (Sáreczki F.), Kovács A. (Varga R.). Edző: Kovács Tamás. Gól: Éles I. 2, Kozma M., Kovács E., Lévai Cs. Ifi: 1–2.

Bardi Gábor: – A mérkőzés egyes részeiben már hasonlítottunk az őszi önmagunkra.

Kovács Tamás: – Sajnos most nem tudtuk felvenni Gyulaházával a versenyt. Sok sikert kívánok nekik a bajnokság hátralévő részéhez. Gratulálok az ificsapatunk idegenbeli sikeréhez!

14. Fényeslitke 24 6 5 13 43–71 23
15. Kék 24 3 5 15 27–56 14 16. Rohod 25 4 – 21 25–90 12 * egy büntetőpont levonva