2014.09.06. 19:27

A Tuzsér kiütötte az éllovast

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 4. fordulójának szombati nyitányán hat mérkőzést játszottak.

Tuzsér–Nyírmada 5–1 (2–1)

Tuzsér, 400 néző, v.: Csáki L.

Tuzsér: Szűcs L. – Dancs B., Lakatos T., Bagoly Z. (Setét R.), Dallos L., Hriskevics (Gergely I.), Dolhai M., Tott N., Iván A., Markos J., Soós T. (Zán P.). Játékos-edző: Dancs Béla.

Nyírmada: Papp G. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Danku A., Nagy M., Németh A., Fejes J., Barta F. (Derceni B.), Dávid R., Bancsi G. (Szikszai A.). Játékos-edző: Szőke István.

Két jó képességű csapat mérkőzésén a hazaiak nem álltak hadilábon a szerencsével, de mivel négy góllal többet szereztek az ellenfélnél, teljesen megérdemelten arattak közönségszórakoztató győzelmet.

Gól: Soós T., Markos J., Hriskeivics, Dancs B., Tott R., illetve Barta F. Ifi: 2–4. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Nagyon idegesen kapkodva kezdtük a mérkőzést, ez rányomta bélyegét a játékra. A második félidőben felpörögtünk, és magabiztosan fektettük két vállra az eddig veretlen Nyírmadát.

Szőke István: – Ebben a mérkőzésben nem volt benne ez eredmény, sőt... Sajnos, ennyi kihagyott ziccernek csak is ez lehetett a következménye, ráadásul saját magunknak „rúgtunk” három gólt.

Tiszalök–Tiszakanyár 2–1 (1–0)

Tiszalök, 100 néző, v.: Sinka Z.

Tiszalök: Gagyi S. – Balogh A. (Kovács J.), Csáki V., Dobos Z., Vass I., Gál N., Újvári Zs., Czifrák R. (Kiss R.), Bognár A., Cseh K., Bodnár A. Edző: Kovács János.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Prakonkham, Pócsi B. (Babják Cs.), Koskovits Gy., Morauszki I., Oláh L. (Gráf L.), Bodnár J., Illés A. (Ablonczy D.), Barzó G., Kupás Z. (Terjék Z.), Gombkötő S. (Bagin S.). Edző: Koskovits György.

Megkezdődött végre a tiszalöki pontgyűjtés: a hazai csapat megérdemelten nyert.

Gól: Gál N. 2 (egyet 11-esből), illetve Csáki V. (öngól). Ifi: 3–5.

Kovács János: – A negyedik fordulóig kell várni az első győzelmünkre. Reméljük, a ma látott játékot látom majd a folytatásban is, és akkor nem lesz gondunk.

Koskovits György: – Több játékosom is enerváltan mozgott, amit nem bírt el a csapat, ráadásul a helyzetkihasználásunk katasztrofális volt, így megérdemelt hazai győzelem született.

Baktalórántháza–Mándok 1–2 (0–2)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Vitkai.

Baktalórántháza: Tóth K. – Illés L., Geda G., Kántor F., Kozma J. (Éles Zs.), Lakatos I., Szabó G., Csordás G., Szabó R., Marics G., Balogh Zs. Játékos-edző. Illés László.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Nikita V., Schellenperger, Szabó T. (Galambos L.), Révész Z., Dancs A., Zhoffcsak N., Stef, Szilágyi R. (Csürök Cs.), Dascal. Edző: Csoma Dezső.

Az első félidőben a hazaiak két fegyelmezetlenségét kihasználta a vendégcsapat. A szünet után a mindent egy lapra tett fel a Bakta, beszorította ellenfelét, de önbizalomhiányos támadójátékkal csak szépíteni sikerült.

Gól: Szabó R., illetve Szabó T., Szilágyi R. Ifi: 5–1.

Illés László: – Indiszponált támadójáték, fegyelmezetlen védekezés eredménye a vereség. Az elmúlt meccseken az akaratban fölénk nőttek, ezen sürgősen változtatni kell.

Csoma Dezső: – Ma igazi csapat voltunk! Egymásért harcoltak a fiúk, minden szempontból jelesre vizsgáztak – korrekt játékvezetés mellett.

Kemecse–Cellspan-Balkány 3–1 (2–0)

Kemecse, 400 néző, v.: Kosztyu J.

Kemecse: Kromplák Gy. (Pintér L.) – Karkusz A. (Lábas P.), Szűcs F., Hokk Á., Iván Zs., Simon D. (Szaffián Sz.), Lakatos L., Orgován Gy., Majoros Á. (Birovecz J.), Lukács B. (Csomány Ör), Ruska T. Edző: Hokk Béla.

Balkány: Varga I. – Turbucz T., Vass Z., Kónya M., Szabó P., Ferenczi F. (Karasz L.), Ferenczi M., Csáki R. (Málik J.), Nagy D. (Vasas T.), Csizmarik Á. (Karasz G.), Marozsán M. (Marozsán Zs.). Játékos-edző: Dán Ferenc.

A szépszámú közönség jól szórakozott, mert szebbnél szebb gólokat láthatott és hazai győzelemnek örülhetett.

Gól: Majoros Á., Ruska T., Csomány Ö., illetve Marozsán M. Ifi: 3–3.

Hokk Béla: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztünk. Gratulálok a csapatnak.

Dán Ferenc: – A mai mérkőzés után nem tudom elmarasztalni játékosaimat, mindent megtettek a jó eredmény érdekében, a helyzetek alapján a döntetlen reálisabb lett volna, de a futballt helyzetekre játsszák.

Tiszavasvári–Dombrád 2–1 (2–1)

Tiszavasvári, 170 néző, v.: Bendik G.

Tiszavasvári: Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Lakatos B. (Szolyka G.), Balogh N., Potornai M., Nagy I. (Dankó G.), Péntek A., Nagy D. (Kóka R.), Tudja D., Bakos T. (Hódi G.). Edző: Mirgai László.

Dombrád: Szabolcsi M. – Bárány L., Oncsó M., Balla J., Tamás B., Révész J. (Simon I.), Marcsek Z. (Kovács M.), Borbély L., Fabu R. (Károlyi Á.), Bárány T., Csáki P. Edző: Borza László.

Az első félidő hajrájában büntetőgyanús esetet „nyelt le” a játékvezető, amikor Nagy Dávid súlyos sérülés szenvedett a dombrádi kapussal történt ütközés következtében. A folytatásban a hazai csapat mezőnyfölényét nem tudta újabb gólokra váltani.

Gól: Potornai M., Nagy I., illetve Oncsó M. Kiállítva: Bárány T. (87. perc). Ifi: 5–0. (Tudósító: Hankó András)

Mirgai László: – Jó mérkőzésen sikerült begyűjteni a három pontot. Azt gondolom, ennyivel jobbak voltunk, hozzá kell tegyem, minden dicséretet megérdemel a vendégcsapat, amely nagyon agresszívan és masszívan védekezett, ezért tette számunkra a meccset. .

Borza László: – Döntetlenért jöttünk, és ha van egy kis szerencsénk, s ha nem követünk el két hibát, a célunkat el is elérjük, bár a Vasvári nagy mezőnyfölényben játszott.

Nagykálló–Nyírgyulaj 0–3 (0–1)

Napkor, 69 néző, v.: Puskás Z.

Nagykálló: Luksa Z. – Kerecsen J., Haburcsák D., Szabó D. (Jaczkó Gy.), Bacskai A. (Csatári Á.), Kriser Sz., Brátán L., Rakaczki J., Hatházi M., Farkas L., Csáki Cs. Edző: Budaházi László.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Baksa Cs. (Szentjobbi R.), Czerula Zs., Erdei L., Papp A., Kanál R. (Gózner K.), Tóth B., Szép T. (Lakatos J.), Oxi R. (Horváth K.), Erdei B. (Sitku Á.), Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Már nem csak az ág húzza a pályaválasztót, hanem a fát is magukra borították. Ismét gyámoltalanul kezdtek, plussz mindkét játékrész elején gólokat ajándékoztak ellenfelüknek. vezetése tudatában a több helyzetet kidolgozó, megérdemelt győzelmet arató Gyulaj azt játszhatta, bár kicsit tompábban, amit kiválóan tud. Mindkét gárda több helyzetet dolgozott ki, de az utolsó döntések csak a mesterek idegeit borzolták. A második kállói „öngól” mindent lezárt, ezzel a negyedik felkészülési meccsén is kikapott, így a következő fordulóban az olimpia veszélye fenyegeti...

Gól: Berecz Zs., Erdei B., Szép T. Ifi: 3–5. (Tudósító: Győrfi Gergő)

Budaházi László: – Ameddig a jelenlegi keretünkből három-négy ember hiányzik sérülések, eltiltások miatt, és ennek következtében védekezésünket nem tudjuk rendbe tenni, előre pedig továbbra is vérszegények maradunk, addig ilyen eredményeket fogunk elérni. Gratulálunk a vendégcsapatnak.

Lukács Tibor: – A helyzeteink töredékét használtuk ki, így is magabiztos győzelmet arattunk.