Visszatekintő – Világversenyeken az atlétáink

Fedor Mihály hétezer méter fölé jutott a Pamírban
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Gumifüstölés a Rabócsi­Ringen, az NB III-ban kezdett a Spartacus.

A július az atlétáké volt, a Nyíregyházi Sportcentrum több válogatottja vett részt világversenyeken. Helebrandt Máté a dél-koreai Kvangdzsuban az Universiadén indult a 20 kilométeres gyaloglásban. Máté két figyelmeztetéssel végül legjobb európaiként negyedikként ért célba. A tallinni U23-as Európa-bajnokságon négyen képviselték a nyíregyházi klubot. Bakosi Péter 221 centivel az ötödik helyen zárt. Diszkoszvetésben Szikszai Róbert utolsó dobásával felhajította magát a harmadik helyre. Káplár János a nyolcadik helyen zárt, Kerekes Dóra a tizenegyedik helyen végzett.

Sakkozók nyári fesztiválja

A nyíregyházi Széchenyi-­szakközépiskolában izgalmas partikkal ért véget a 34. Nyírségi Torna nemzetközi sakkverseny.

Fucsovics Márton mindkét egyesét megnyerte Siófokon a bosnyákok ellen a Davis-kupa euro-afrikai zóna II-es csoportjának 2. fordulójában, a magyar együttes pedig továbblépett.

A hónap derekán nagy gumifüstölés volt a RabócsiRingen, hiszen itt rendezték a driftbajnokság harmadik fordulóját. A döntőben a mátészalkai Grózinger Zsolt legyőzte a lengyel Banowiczot.

A nyíregyházi Fedor Mihály és a mezőkovácsházi Sarus Zoltán július utolsó vasárnapján, helyi idő szerint hajnali fél kettőkor nekivágott a hatezer méter magasan fekvő indulótáborból. Fáradtságos útjukat siker koronázta, hiszen ha csak rövid ideig is, de megpihenhettek a Pamír második legmagasabb pontján, a 7134 méter magas Ibn Szína-csúcson.

A focicsapatok elkezdték a felkészülést, majd augusztus elején beindult a bajnoki szezon. Az NB II-es Kisvárda Master Good ebben a hónapban ötször lépett pályára, négyszer házigazdaként. Két vereséget két győzelem követett, majd egy hónapzáró iksz. A Nyíregyháza Spartacus élvonalbeli csapatából sokan maradtak a harmadik vonalra is. Mátyus János együttese augusztusban minden meccsét biztosan hozta. A Magyar Kupa országos főtábla első fordulójában a Nagyecsed az NB III-as REAC ellen, míg a Mátészalkai MTK a Somogy megyei első osztályban szereplő Babócsa otthonában harcolta ki a továbbjutást. Az ugyancsak a harmadik vonalban érdekelt Nyírbátor nem élte túl a nyitókört, tizenegyespárbajba torkollott meccsen maradt alul a megye egyes Tiszakanyárral szemben. A Kisvárda Master Good tizenkétszer zörgette meg a Pest megyei első osztályban szereplő Nagykáta hálóját, a Nyíregyháza Spartacus a szintén NB III-as Putnokot fogadta, és hosszabbításban gyűrte le az osztálytársat.

A nyitónapon, 100 méteren szerzett Ónodi Dávid-ezüst után szombaton az első nyíregyházi aranyérem is megszületett az összességében 120., Székesfehérváron rendezett országos bajnokságon. Bakosi Péter szerezte meg a magasugrás bajnoki címét. A sportcentrumosok sorban harmadik érme a bronz volt, amelyet Kerekes Dóra gyűjtött be diszkoszvetésben; Pál Robin hármasugrásban ért el ezüstöt. A férfi diszkoszosok között Szikszai Róbert a negyedik, Káplár János ötödik lett. Kétszázon Ónodi Dávid harminc méterrel a cél előtt megsérült, és csak besántikált a célba. A 4×400 méteres váltóknál a Nyíregyházi Sportcentrum női stafétája Guba Liliána, Osváth Krisztina, Fábri Anna, Palásti Luca összetételben bajnoki címet szerzett. Leveleki Bence a grúziai Tbilisziben szerepelt az európai ifjúsági olimpiai fesztiválon (EYOF), és távol­ugrásban a hatodik helyen végzett.

A Zestino Europe Team képviselői jóvoltából igen jegyzett drifteseket és autókat láthattak a szakág hozzáértő kedvelői a RabócsiRingen. Trackwood Fesztivál. A döntőben két lengyel pilóta gyűrte egymást, végül Pawel Trela nyert.

Ismét edzésbe álltak

Elkezdte a felkészülést a Marso-NYKK, a Fatum-Nyíregyháza és a Nyíregyházi KC.

A hónap vége felé éppen annyi időt töltött a pályán Fucsovics Márton (200. a világranglistán) a US Open selejtezőjének második fordulójában, mint az elsőben, a különbség mégis égbekiáltó: a 25. helyen kiemelt brazil Andre Ghem (129.) elleni 6:2, 6:2-es győzelmet 6:2, 6:0-s vereség követte a német Peter Gowejczyktől (153.). Tizenegyedszer sem jött össze a Grand Slam-főtábla a 23 éves első számú magyar játékosnak.

Szeptember elején a debreceni atlétikai szuperligadöntőben Bakosi Péter és Helebrandt Máté újra az élen végzett. Ezt követően megvédte tavaly szerzett bajnoki harmadik helyezését a csapatbajnokság döntőjében a DSC-DSI-NYSC, vagyis a közös debreceni és nyíregyházi formáció. A hónap végén mostoha idő várta a Tiszavasvári úti pályán 6. Nyírség-kupa dobóviadal (súlylökés, gerelyhajítás, diszkoszvetés) képviselőit. A súlylökésben szerzett Európa-bajnoki címével és a világbajnoki negyedik helyezésével az esztendő legeredményesebb honi atlétájának számító Márton Anita két versenyszámban is megmutatta magát. Férfi diszkoszvetésben az olimpiai ezüst­érmes Kővágó Zoltán és az immár horvát színekben versenyző Varga Roland is 60,04-ig jutott. Sajnos, a nyíregyháziaknak ezúttal nem ment valami jól, Szikszai Róbert a negyedik, Káplár János az ötödik helyen zárt.

Versengés a nyírségi homokon

Terepralisaink kilenc szelektív szakaszon csatáztak Nagykálló környékén a Hofeka Kupán; a tavalyi hatodik, egyben zárófordulón Korda Erik és navigátora, Csató Attila nyert.

Férfi teniszezőink Szófiában léptek pályára, Fucsovics Márton két egyesbeli sikerrel vette ki a részét a bolgárok elleni győzelemből, amelyen a Davis-kupa euro-afrikai II-es zónájából való feljutás volt a tét. Elkezdődött a pontvadászat a kézilabda NB I. B Keleti-csoportjaiban. A férfiaknál a Nyíregyházi KC és a VVK Nyírbátor, a nőknél a Kisvárda képviseli megyénket.

A labdarúgó Magyar Kupa országos második körében a Szpari biztosan, 4–0-ra nyert az NB II-es vendég Vác ellen, a Kisvárda Master Good Cegléden győzött 3–1-re, a Nagyecsed pedig Ásotthalmon diadalmaskodott 2–1-re. Búcsúzott a Mátészalka, amely egy ötöst kapott a vendég Balmazújvárostól, illetve a Tiszakanyár, amely 2–1-re kapott ki Géderlakon.