“Az örökbecsű dakota mondás szerint, aki hétközben firkál, az a hét végén nem tud festeni”

© Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztály 22. fordulójában három mérkőzést játszottak vasárnap.

Rakamaz–Baktalórántháza 3–2 (2–1)

Rakamaz, 150 néző, v.: Homonai.

Rakamaz: Ovszijenko – Kacsúr A., Schmidt P. (Murák K.), Szabó P., Venczel I., Galambosi G. (Seres K.), Daru I., Vaszilkó A., Tóth T., Kóder L., Anderka R. (Sárközi D.). Edző: Posta Sándor.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Pénzes Á., Kozma J., Fábri Z., Ráti G., Zakor J. (Balogh P.), Rakóczi Zs. (Bodnár G.), Toldi A. (Bökönyi L.), Sitku Á. (Lakatos L.), Nagy T. Edző: Gebri Pál.

Küzdelmes mérkőzésen a súlyos sérülést szenvedett Schmidt Péter kiválását megérezte a hazai csapat, amely az utolsó percben szerezte meg a győzelmet.

Gól: Anderka R., Vaszilkó A., Murák K., illetve Lakatos I. (11-esből), Rakóczi Zs. Kiállítva: Pénzes Á. (25. perc). Ifi: 3–1.

Posta Sándor: – Tizenegyesből vezetést szerzett az ellenfél, de a szünetig jó játékkal sikerült fordítani, amire rászolgáltunk. Emberelőnyben nagyon rosszul kezdtük a második félidőt, ellenfelünk kicsit fölénk tudott nőni, de a küzdeniakarásunk a végén meghozta az eredményt.

Gebri Pál: – Ezen a meccsen érvényesült a futball törvényszerűsége. Jól kezdtünk, majd ember- és gólhátrányba kerültünk, a második félidőben tíz fővel nagyot küzdve sorra hagytuk ki a nagyobbnál nagyobb lehetőségeket, amire a végén ráfizettünk. Mi egy nagyon rendes csapat vagyunk, abból a kevésből, ami van, abból is ajándékozunk pontokat.

Kótaj–Dombrád 0–2 (0–1)

Kótaj, 150 néző, v.: Bíró Cs.

Kótaj: Czenki P. – Hangácsi T., Károlyi N. (Gulyás I.), Ujj L., Verner M., Ferenczi F., Kovács P., Szilágyi D., Rácz R., Fekete Á., Hornyai D. (Kovács Á.) Edző: Pók Csaba.

Dombrád: Csáki T. – Molnár T., Bun R., Pap M., Dallos L. (Tamás L.), Puskás Á., Flavio, Buka B., Géczi I., Varga D. (Juhász Cs.), Nagy M. (Posta N.). Edző: Seregi Mihály.

Közepes iramú mérkőzésen a vendégek megpróbálták játszani a futballt, ami számukra sikert eredményezett.

Gól: Varga D., Bun R. Ifi: 1–1.

Pók Csaba: – Fájó vereséget szenvedtünk, viszont jár a gratuláció a Dombrádnak. Ezt nehezen viseli el az ember, hogy hétről hétre becsapják a játékosok, nem csak engem – a vezetőséget is. A remény hal meg utoljára.

Seregi Mihály: – Örülünk a győzelemnek, gratulálok a fiúknak.

Fehérgyarmat–Tuzsér 1–1 (1–1)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Resán G.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Gál R., Popovics N., Viscsák E. (Farkas S.), Orosz F., Veress L., Nyíri Gy. (Kóczé Sz.), Istenes E., Vajda A. (Imre Zs.), Lengyel M. (Geletey Z.), Dascal (Margitics L.). Edző: Siti Ferenc.

Tuzsér: Félegyházi V. – Zán P., Iván A., Gergely I. (Setét E.), Pukis A. (Jónás D.), Setét R., Baglyos L., Lakatos B., Balogh Zs., Jónás K., Szilágyi D. Edző: Antal István.

Fehérgyarmaton úgy érezzük, olyan néha a foci, mint a mozi. A Kótaj ellen „Rémálom az Elm utcában”, a Tarpa ellen „Harcosok klubja”, Tiszavasváriban „Elfújta a szél”, a Sényő ellen a „A bátrak igazsága”, s most a Tuzsér ellen az „Éhezők viadala”. Annyi a baj, hogy ezúttal igazából mindkét csapat éhes maradt.

Gól: Dascal, illetve Pukis A. Ifi: 3–5. (Tudósító: Papp Attila).

Siti Ferenc: – Az örökbecsű dakota mondás szerint, aki hétközben firkál, az a hét végén nem tud festeni. Nekünk pont, pont vesszőcskefigurát sem sikerült megrajzolnunk.

Antal István: – Helyenként jó játékkal az erős Fehérgyarmat ellen győzelmi esélyt szalasztottunk el a második félidei teljesítmény alapján – a nagyon rossz, mély talajú pályán.

1. Sényő-Carnifex 20 19 1 – 68–13 58
2. Nyírgyulaj 22 15 3 5 49–27 48
3. Nagyhalász 20 12 6 2 39–14 42
4. Mándok 21 11 5 5 37–27 38
5. Vásárosnamény 21 11 4 6 47–30 37
6. Nagyecsed 21 10 5 6 32–24 35
7. Tiszavasvári 22 9 3 10 39–39 30
8. Balkány* 19 9 3 7 34–27 29