Debrecen hírei

2013.03.08. 11:42

Tudósítás a Rövidpályás Gyorskorcsolya világbajnokságról

Lezajlott a Rövidpályás Gyorskorcsolya világbajnokság első napja.

15:47: Korea és Kanada lesz ott a döntőben a nők 3000 méteres versenyében: 1. Korea, 2. Kanada, 3. Hollandia, 4. Oroszország.

15:41: Nem jutott a döntőbe a magyar váltó

Kína nyerte a női 3000 m-es elődöntő első futamát, utcahosszal verve a japánokat és az olaszokat. A magyar váltó a negyedik, azaz nem jutott be a döntőbe, ahová az elődöntők első két helyezettje jut be.

15:19: Következik az utolsó magyar érdekeltségű futam, a női 3000 méteres váltó, az első körben mindjárt a mieink részvételével.

Nők, 3000 m-es váltó, elődöntők, 1. futam: Kína, Olaszország, Japán, Magyarország (Kónya Zsófia, Lajtos Szandra, Heidum Bernadette, Keszler Andrea)

2. futam: Hollandia, Kanada, Oroszország, Korea

15:15: Kettős koreai siker a férfiaknál is

A koreai Sin nyerte a férfiak 1500-as számát, honfitársa, Kim előtt, a harmadik a kanadai Hamelin .

15:10: Maltais és Christie bukott, Park nyerte a döntőt.

Óriási csatában, a bukások miatt azonban a végén magabiztosan futott be a koreai duó: Park mögött Shim haladt át először a célvonalon a nők 1500-as döntőjében.

1. Park, 2. Shim, 3. St-Gelais, 4. Ito, 5. Maltais, 6. Christie, 7. Zhou

Jön a férfi 1500-as finálé.

14:54: Női 1500-as döntő, a mezőny: Shim (KOR), Zhou (CHN), Christie (GBR), Maltais (CAN), Park (KOR), St-Gelais (CAN), Ito (JPN)

A női 1500-as döntő 14.59-kor kezdődik.

14:45: Férfiak, 1500 m, elődöntő 3. futam: 1. Kim, 2. Hamelin, 3. Kerstholt

14:39: Férfiak, 1500 m, elődöntő 2. futam: 1. Sin, 2. Sakazume, 3. Knegt

14:35: Férfiak, 1500 m, elődöntő első futam: 1. Noh, 2. Gilday, 3. Elisztratov

14:30: A férfiak 1500 méteres elődöntői kezdődtek el, itt három futamot rendeznek a fináléért.

14:25: Nők 1500 méter, elődöntő, 3. futam: 1. Shim, 2. Zhou, 3. Ter Mors

14:22: Nők 1500 méter, elődöntő, 2. futam: 1. Christie, 2. Maltais, 3. Valcepina

14:20: Liu Shaolin Sándor az utolsó előfutamban kapott helyet, végül a 4. helyen futott be. - Nem voltam elég friss, a junior vb még a lábaimban volt. Amikor a mezőny ritmust váltott, már nem volt erőm velük tartani. Nem vagyok csalódott, de elégedett sem. Bízom benne, hogy majd 1000 méteren meg tudom mutatni - árulta el a gyorskorcsolyázó.

A mieink szempontjából hátra van még női 3000-es váltó elődöntője, előtte Telegdi Attila értékelte a magyarok teljesítményét. - Hogy papírforma eredmény született-e? Egyáltalán nem, Heidum Bernadette-től azt reméltük, meglehet a továbbjutás, de rosszul taktikázott, pedig tudtuk, hogy az angol lányt kell legyőznie, akivel közel azonos szinten van. Knoch esetében a bírók rossz döntést hoztak, amivel megfosztották versenyzőnket a továbbjutástól. Túl kell lépnünk a csalódásokon, mert újabb feladatok várnak ránk.

14:16: Nők, 1500 m, elődöntők, 1. futam: 1. Park, 2. St-Gelais, 3. Fontana.

13:52: A verseny 14.05-kor folytatódik tovább.

13:51: Vége az utolsó futamnak, Liu Shaloin Sándor a negyedik helyen ért célba a bombaerős mezőnyben. Eredménye: 2:27.157. 1. Kim, 2. Knegt, 3. Liang.

13:45: A hetedik futamot Grigorev nyerte, 2. Blackburn, 3. Seifert.

13:41: A nyolcadik, utolsó futamban majd a magyar Liu Shaolin Sándornak drukkolhatunk, ő a koreai Kimmel, a kínai Lianggal, a holland Knegttel, a spanyol Penával és a lett Saulis-szel mérkőzik majd meg az elődöntőért.

13:39: Megvolt a hatodik futam: 1. Sin, 2. Gilday, 3. Creveling.

13:34: Az ötödik futamban újabb „baleset”, az orosz színekben versenyző Victor An bukott a vége előtt nem sokkal. 1. Stanley, 2. Jean, 3. Gutenov.

13:31: A bukás miatt kiesett Knoch Viktor így értékelt: Jó erőben éreztem magam a jégen, minden esélyem megvolt a továbbjutásra, sajnálom a történteket. Én és az edzőm is úgy láttuk, egyértelműen ellenfelem miatt estem el, tovább kellett volna juttatniuk a bíráknak.

13:29: 4. futam: 1. Hamelin, 2. Van Der Wart, 3. Takamido.

13:25: A 3. futamban könnyen lehet, hogy kiesett a szám egyik nagy esélyese, az amerikai Celski, aki a harmadik helyen végzett. Az első Elistratov, a 2. Sakazume lett.

13:22: Férfiak 1500 m, 2. előfutam: 1. Noh, 2. Confortola, 3. Eley.

13:21: Keszler Andrea nyilatkozta a verseny után nem sokkal a Haon-nak : Ez a leggyengébb számom. Ennyi volt most bennem, nagyon elfáradtam a végére.

Heidum Bernadette: Jó erőben éreztem magam, a taktikának megfelelően versenyeztem, ám három körrel a vége előtt majdnem elestem, s ez sorsdöntőnek bizonyult. Utána már nem éreztem annyi erőt magamban, hogy kívülről előzni tudjak. Sajnálom, mert ez volt a kedvenc számom.

13:15: Sajnos, Knoch Viktor az utolsó előtti körben összeakadt ellenfelével és óriásit bukott, ezzel el is szálltak az esélyei a közönség által támogatott magyarnak. Kerstholt nyert, Wu és Danilovszkij előtt.

13:09: A nyolcadik futam eredménye: 1. Zhou, 2. Valcepina, 3. Drolet. Jön a férfiak 1500 m-es előfutama, az első körben a magyar Knoch Viktorral. Ellenfelei a kínai Wu, a lett Pukitis, az argentin Fazio, az ukrán Danilovsky és a holland Kerstholt.

13:04: A hetedik futamot a brit Christie nyerte meg, a további sorrend: 2. Dudek, 3. Zaharieva.

12:58: Véget ért a hatodik futam, Heidum Bernadette a harmadik helyet csípte meg a kínai Wang és a brit Gilmartin mögött. Nagyon izgalmas versenyben szorult le a magyar sportoló az első két, biztos továbbjutást jelentő helyről!

12:54: Az ötödik etapban nyert Shim, Lockett és Shimizu előtt.

A hatodik futamban jön Heidum Bernadette, ellenfelei Sereikaite, Gilmartin, Wang és Grassow lesznek.

12:50: Véget ért a negyedik futam, az orosz Beljakova végzett az élen, a japán Ito és a kanadia St-Gelais követte a célban.

12:44: A nők 1500 m-es harmadik futamát is „leintették”, nyert a japán Sakai, az amerikai Gehring és a kínai Fan előtt.

12:40: Lezajlott a második futam, a koreai Park nyert, megelőzve az amerikai Smith-t és a holland Ter Morsot.

12:38: A nők 1500 méteres távján a következő magyar versenyző a hatodik futamban indul majd, akkor Heidum Bernadette-ért szoríthatunk. A futamokból az első kettő, illetve a két legjobb harmadik helyezett jut be az elődöntőbe, amelyet 14.02-től rendeznek a Főnix Csarnokban.

12:34: Az első futamban a kanadai és az olasz versenyző végzett az első két, továbbjutást jelentő helyen, Keszler a negyedikként ért célba.

12:31: Az első futamban Keszler Andrea képviseli hazánkat, ellenfelei a spanyol Equisoain, a lengyel Maliszewska, az olasz Fontana, a fehérorosz Talajeva és a kanadai Maltais lesznek. 13 és fél kört tesznek meg az elrajtolt versenyzők.

12:24: A nap első versenyszáma a hölgyek 1500 méteres futama lesz, 12.30-tól. A lelátón föltűnt Schmitt Pál, korábbi MOB-elnök és köztársasági elnök.

12:20: Megnyitották a Rövidpályás Gyorskorcsolya Világbajnokságot a Főnixben

A résztvevő csapatok bevonulásával kezdetét vette a gyorskorcsolya vb megnyitó ünnepsége. A bemutatást követően Halász János, Debrecen Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára mondott köszöntőt, majd Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke beszélt a csarnok közönségéhez. Az aktust a Himnusz zárta.