Debrecen hírei

2014.04.28. 09:00

Várda: túl a nehezén?

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban – hosszú idő után – ismét teljes fordulót rendeztek.

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban – hosszú idő után – ismét teljes fordulót rendeztek. A férfiaknál a Kisvárda rangadót nyert a Fehérgyarmat otthonában, ezzel megteremtette magának az esélyt a bajnoki cím megvédésére. A kiesés ellen harcoló Mátészalka feltámadása szintén látványosra sikerült. Ugyanakkor a nőknél balul sült el a várdai együttes balmazújvárosi fellépése, miközben a Kölcsey idegenben aratott fölényes győzelmet.

Férfi, 19. forduló

Mátészalkai MTK–Debreceni EAC 33–26 (15–17)

Mátészalka, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Mátészalka: Zatureczki N. Zatureczki N. – Varga R. 4, Orosz L. 5 / 1, Kovács I. 4, Kun Á. 5, Szántó Sz. 6, Varga T. 2. Csere: Kurtos K. (kapus), Szender Sz., Balla J. 3, Király Gy. 2, Szíjjártó A. 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. A szünet után feljavult a hazaiak védekezése, a jó kapusteljesítmény és az eredményes támadó munka pedig régóta várt győzelmet eredményezett. Junior. 30–32.

Falcsik Miklós:Ennyit jelent, mikor az edző nem a ,,kezdő csapatot” küldi a pályára!

Fehérgyarmati VSE–Kisvárda KC SE 22–26 (10–13)

Fehérgyarmat, 450 néző, v.: Horváth Z., Simó A. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 4, Tóth N. 3, Kun Sz., Szabó P. 6/1, Gaál R., Pásztor A. 7. Csere: Siket T. 2, Lazareanu, Bihari Z. Játékos-edző: Csapos János. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á., Kiss I., Fekete R. 4, Nagy D., Mándi K. 1, Járosi A. 9/4. Csere: Koi E. (kapus), Kovács A. 6, Bod B., Szabó A. 1, Paróczai L. 1, Botka A., Barabás B., Vass Gy., Türk F. 4. Edző: Papp József. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4. Lelkes közönség előtt csak megszorítani tudta a jobb erőkből álló várdai csapatot a Fehérgyarmat. Junior: 24–35.

Csapos János:Küzdöttünk, ami ennyire volt elég.

Papp József:Nagyszerű közönség előtt a sérüléséből felépült Simon András vezérletével, az első perctől kezdve a mi akaratunk érvényesült és úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertük meg ezt a vérbeli rangadót a kiválóan felkészített Fehérgyarmat ellen.

Berettyó MSE –Demecseri VKSE 30–24 (14–12)

Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Papp D., Tar M. Demecser: Bíró D. – Csébi Z. 5, Kovács L., Buzás B., Kovács F. 3, Kovács Zs. 8/7, Balogh Sz. 8/1. Csere: Prekuta D. (kapus), Rádi Cs., Nagy N. Edző: Kósa István. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 9/8. A tartalékos Demecser helytállt a berettyóújfalui katlanban. Junior: 34–18.

Kósa István:A BMSE vezetősége nem járult hozzá a mérkőzés időpontjának megváltoztatásához, így a ballagás miatt mindkét csapatomból hat-hat játékos hiányzott. A felnőttek találkozóján korrekt játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született. A junior meccsen viszont a játékvezetés katasztrofálisra sikeredett: ,,csak,, a lépéshiba, a labdavezetési hiba és a belemenés helyes megítélése okozott gondot a két síp-ásznak. Sorozatos tévedéseikkel rendre az én csapatomat sújtották, így lehet a kedvét elvenni fiatal játékosaimnak a sportágtól.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–VKK Nyírbátor 26–38 (14–21)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P. Tiszavasvári: Varga P. – Benyusz K. 2, Gáll L., Balázs M., Kajibás M. 1, Dancs M. 4, Mezei L. 4. Csere: Bódor Z. (kapus), Lázár A., Hadadi L. 10/2, Kiss K. 2, Nácsa B. 3, Pataki B., Gazdag R., Molnár T., Simon L. Edző: Grandjean Gábor. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 5, Pisák T. 2, Torzsa R. 5, Erdős Z. 5, Kovács Á. 12/5, Vasas Gy. 5. Csere: Nagy N. (kapus), Tuska Sz. 1, Jávor M., Aranyos R., Szabó Cs., Ramzi, Tóth L., Dévald A., Fülöp G. 3. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/5. Egy percig sem forgott veszélyben a gyorsan, és jól játszó vendégcsapat győzelme a némileg tartalékosan pályára lépő, több ziccert kihagyó, lelkes hazaikkal szemben. Junior: 37–22. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor:A papírforma érvényesült, hisz a bajnokesélyes bátori csapatban korábbi élvonalbeli, és az NB I. B-t is megjárt játékosok szerepelnek. A jó edzettségi állapotban lévő vendégekkel nem tudtuk a lépést tartani.

Váczi Sándor:Az utóbbi eredményeket figyelembe véve többet vártam a Tiszavasváritól. A védekezésünk jól összeállt, és lerohanások is sikeresek voltak.

Miskolc VSI–Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 38–25 (17–14)

Miskolc, 70 néző, v.: Bíró Á., Herbák T. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Dudás R. – Szedlácsek J., Takács D. 4, Jobbágy G. 8/2, Balogh B. 2, Antal L. 4, Csizmadia T. 4/1. Csere: Reszegi Cs. (kapus), Vitális I., Bor M. 2, Csordás T. 1, Juhász J., Orbán F. Edző: Kerekes Tamás. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 4/3. Jobbágy Roland hiányát nagyon megérezte a vendégcsapat, amely a második félidőben elaludt, amit megbüntetett a Miskolc. Junior: 31–37.

Kerekes Tamás:Nem tanulunk saját kárunkon.

További eredmény. Hajdúböszörményi TE–Kazincbarcikai KSE 27–27.

Női, 19. forduló

NKK Balmazújváros–Kisvárda KC SE 34–24 (15–10)

Balmazújváros, 300 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Kisvárda: Járosiné – Varga V. 3, Vassné 3/1, Vakarcs K. 2, Tar H., Frank P. 9, Rácz K. 1. Csere: Jurecska K (kapus), Dudás G. 6/2, Máté V., Tóth B. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 5/3. A kisvárdai csapat tagjai tudásuk alatt játszottak a rangadón. Junior: 26–11. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János:Védekezésben és támadásban is felülmúlt minket az ellenfél, amely megérdemelten nyert.

Alsózsolcai KSC–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 13–48 (6–25)

Alsózsolca, 50 néző, v.: Oláh E., Szikszai J. Kölcsey DSE: Aranyosi M. – Gyuró Á. 14, Katona K. 7, Kelemen G. 4, Márkus G. 3, Tilki A. 5, Silye V. 5. Csere: Kruták F. (kapus), Gyimesi L. 1/1, Drágár D. 5/4, Moravszki B. 3/1, Kovács F. 1, Hruska Zs. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 7/7. A Kölcsey leiskolázta a borsodi csapatot. Jó védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel átrobogtak a hazaiakon. Junior: 18–19.

Hadobás István:Nem voltunk egy súlycsoportban, a különbség hűen tükrözi az erőviszonyokat.