NB II.

2020.03.08. 20:50

Nyíregyháza Spartacus: Vereség a Vasas vendégeként

A Vasas hazai pályán 4-1-re legyőzte a Nyíregyházát vasárnap a labdarúgó NB II 27. fordulójában.

Szép új stadion, tévémeccs a fővárosból egy patinás klub ellen. Ezek bizony pluszmotivációt adhattak a Szpari focistáinak, akik vasárnap a Vasas ellen léptek pályára.

A fővárosiak mindenki tudomására hozták, hogy az élvonalba szeretnének jutni, így is igazoltak. Ennek ellenére nyíregyházi helyzeteket hozott a meccs eleje, majd hamar jöttek a józanító pofonok, hiszen három perc alatt kétszer is eredményesek voltak az angyalföldiek. Mire összekapták volna magukat a mieink, már harmadszor is változtatni kellett az eredményjelzőn. A hajrá kezdetén felcsillant egy kis remény, mert büntetőből sikerült szépíteni.

Bizakodva vágtak neki a második félidőnek a nyírségiek, hiszen volt még idő javítani a mérlegen. Akadtak is lehetőségek, a hazaiak igazából nem forszírozták a támadásokat, ám Ferczesi így is kapuba talált, szerencsére lesről. Aztán Jova hálója már nem rezdült többet, a ráadásban viszont bebiztosították zsinórban ötödik győzelmüket a házigazda piros-kékek.

Labdarúgás: NB II., 27. forduló

Vasas-Nyíregyháza Spartacus 4-1 (3-1)

Illovszky-stadion, 800 néző, v.: Zám (Bede, Bertalan).

Vasas: Jova – Terbe, Csató, Viczián, Lakatos – Hinora, Szatmári(Kovács M., 80.), Hidi – Balajti (Kalmár, 92.), Feczesin, Vernes (Tóth, 72.). Vezetőedző: Bene Ferenc.

Nyíregyháza Spartacus: Ásványi-Svedyuk, Végső, Pejovics, Csilus – Szekszárdi, Kártik (Kovács N., 78.) – Sinanovics, Ötvös, Gyurján (Györgyi, a szünetben) – Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland.

Gól: Balajti (19., 91), Feczesin (22., 31), illetve Ötvös (38., tizenegyesből)

19. perc: Balajti Ádám kapott labdát a balösszekötő helyén, egy lövőcsellel átjátszotta az után elcsúszó Alex Svedyukot, majd 10 méterről Ásványi Balázs lába mellett a kapuba lőtt, 1-0.

22. perc: Ismét a bal oldalon futott a hazaik támadása, Feczesin Róbert tört a tizenhatoson belülre és Danilo Pejovics mellett 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2-0.

31. perc: Újra Feczesin, az angyalföldi első lövése még elakadt Pejovicsban, után viszont már 10 méterről a kapuba lőtt, 3-0.

38. perc: Csilus Ádámot vágta fel Terbe Botond a tizenhatoson belül, bár Hornyák Marcell a hálóba rúgta a labdát, nem volt előnyszabály, jött a tizenegyes. A büntetőt Ötvös Bence rúgta, leültette Jova Leventét, majd a bal sarokba gurított, 3-1.

91. perc: A ráadásban Balajti lódult meg és nem hibázott, ő is duplázott, 4-1.

További eredmények: Győr-Szolnok 0-1 (0-1),Csákvár-Szeged 3-2 (2-1), Ajka-Budafok 2-0 (1-0), Tiszakécske-Vác 1-5 (1-2), Kazincbarcika-MTK 3-1 (1-0), Budaörs-Siófok 4-1 (0-0), Dorog-Gyirmót 3-1 (1-0), Soroksár-Haladás 1-4 (0-1).