„Ilyen játékkal és kapusteljesítménnyel csoda, hogy nem kaptunk ki”

Dévényiné Dudás Georgina tíz gólt dobott

Fotó: Dodó Ferenc

Férfi

Kállósemjén–Kazincbarcika 26–37 (13–16)

Újfehértó, 80 néző, v.: Sándor. Szikszay. Kállósemjén: Nagy – Vizi 3, Bereznai 1, Buzás, Havel, Molnár 6, Horváth 7. Csere: Tóth (kapus) Bod, Krisztián 5, Halmos 3, Bécsi 1. Játékos-edző: Bécsi János. A rutinos vendégek a második félidőben állva hagyták ellenfelüket. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 6/6.

Bécsi János: – A második félidőben gyenge védekezésünkkel és a sok technikai hibával saját magunkat vertük meg.

Tiszavasvári–Kisvárda 26–30 (9–17)

Hajdúnánás, 30 néző, v.: Móré, Pásztor. Tiszavasvári: Both – Benyusz 1, Balogh D. 6, Gazdag 6, Csikós 1, Feind 2, Orosz. Csere: Boczák, Balogh B., (kapusok), Bálint, Balázs, Erdős 1/1, Szűcs 9/1, Lakatos. Edző: Hadas Sándor. Kisvárda: Hostisóczki – Nagy 6, Csendes 6, Ruzsinszki, Kapdos 4, Radojevics 4/1, Bottka 5. Csere: Mucsicska (kapus), Virga 1, Kiss, Király 3/1, Kertész 1, Vass, Papp. Edző: Türk Ferenc. Fordulatos mérkőzésen a Kisvárda az első félidőben alapozta meg a győzelmét. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 4/2.

Hadas Sándor: – Az első félidőben összeszedett nagy hátrányunkat nem sikerült ledolgoznunk.

Türk Ferenc: – Jó védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel, okos támadójátékkal nyertünk egy jó csapat ellen.

Nyírbátor–Hajdúnánás 41–30 (20–12)

Nyírbátor, 75 néző, v.: Dulai, Pisák. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 9/1, Gubó 7, Mészáros 4, Albecz 2, Pánczél 8, Tamás. Csere: Siket K. 3, Varga 4, Lapos 1/1, Illés 3. Edző: Molnár András. A második félidőre kiegyenesedett a hazaiak játéka, és a sok hiányzó ellenére magabiztosan tartották otthon a két pontot. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 2/1.

Molnár András: – A nagy különbségű győzelmünk az ellenfél sok technikai hibájának köszönhető. Van még hova fejlődnünk.

Fehérgyarmat–Nádudvar 29–36 (18–18)

Fehérgyarmat, néző, v.: Fibec, Herbák. Fehérgyarmat: Szenczi – Oláh 4/3, Gaál, Siket T. 2, Czeglédi P. 4, Varga L. 5, Fekete 6. Csere: Cioroiu (kapus), Csobay, Varga K. 6, Tuska 1, Kovács 1. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. A hazai csapat az utolsó negyedórában mindössze két gólra volt képes, amely megpecsételte sorsát. Hétméteresek: 3/3, illetve 6/4.

Varga László: A sok technikai hiba és kihagyott ziccer ismét megbosszulta magát. Dolgozunk, készülünk a Kazincbarcika ellen.

További eredmények: Berettyó–DEAC II. 20–26 (14–16), Acélváros–Hajdúböszörmény 29–23 (14–12).

Miskolc–Kállósemjén 37–20 (19–8)

Alsózsolca, 40 néző, v.: Bettembuk, Gulyás. Kállósemjén: Száva – Sóvári 1, Sigér 6/1, Baraksó 2, Kósa, Gergely 7/1, Fecsó-Zsuga 1. Csere: Kulcsár, Kovács (kapusok) Mészáros 1, Ferenci 1, Papp 1. Edző. Darius Sarca Alex. A két újonccsapat csatájában a hazaiak az első félidőben eldöntötték a két pont sorsát. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/2.

Darius Sarca Alex: – Rengeteg technikai hibát követtünk el, így sajnos még csak megnehezíteni sem tudtuk ellenfelünk dolgát.

Vitka SE–Salgótarján 27–27 (13–12)

Kisvárda, 50 néző, v.: Kardos-Szűcs, Mészáros. Vitka SE: Szabó – Kónya 2, Repák 5/1, Rózsa 4, Pál 2, Jaksics, Haraszti 4. Csere: Deák (kapus), Filek, Barati, Dévényiné 10/6, Zih. Edző: Dévényi János. A hazai csapat az utolsó másodpercekben mentette döntetlenre a mérkőzést. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 10/7, illetve 3/2.

Dévényi János: – Ilyen játékkal és kapusteljesítménnyel csoda, hogy nem kaptunk ki.

Hatvan–Mátészalka 25–23 (15–9)

Hatvan, 110 néző, v.: Harsányi, Magyar. Mátészalka: Bágyi – Toók 2, Gáspár, Kovács 1, Deme B. 1, Drabik 6, Deme F. 6/3. Csere: Bodó (kapus), Buzás 1, Bordás, Torma 6/1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A vendég Mátészalka nem tudta ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányát. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/4.

Nagy Márkus Peónia: – Egy félidőnyi előtt adtunk ellenfelünknek, a második félidőben futottunk az eredmény után. Sajnos ezen a mérkőzésen tudásunk alatt teljesítettünk.

További mérkőzések: DVSC U22–H.böszörmény 53–13 (29–7), Füzesabony–Kazincbarcika 32–25 (14–11), Lóci–Heves 29–28 (11–14).

1. DVSC U22 5 5 – – 178-100 10

2. Füzesabony 5 4 – 1 150-130 8

3. Vitka SE 5 3 1 1 140-120 7

4. Salgótarján 5 3 1 1 147-144 7

5. Mátészalka 5 3 – 2 157-123 6

6. Hatvan 5 3 – 2 123-113 6

7. Kazincbarcika 5 2 – 3 133-135 4

8. Hevesi 5 2 – 3 117-127 4