Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Mladen Radojevics (14) hat gólt szerzett a megyei derbin

Fotó: Dodó Ferenc

Női

Heves–Mátészalka 29–30 (13–17)

Heves, 90 néző, v.: Mezei, Rubint. Mátészalka: Bágyi – Torma 4/2, Buzás 4, Czakó 3, Deme F. 3/2, Drabik 2/1, Ábri 6. Csere: Bodó (kapus) Ofra 2, Toók 1, Deme B., Kovács 5. Edző: Nagy Márkus Peónia. A hazai csapat az utolsó pillanatokban 7 a 6 ellen támadott az egyenlítésért, de lövésig már nem jutottak. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 8/5.

Nagy Márkus Peónia: – Az első félidőben magabiztosan játszottunk, a második fél­időben viszont hullámvölgybe kerültünk, de szerencsére kitartott az előnyünk.

Vitka SE–Hajdúböszörmény 44–24 (22–11)

Vásárosnamény, 25 néző, v.: Harsányi, Magyar. Vitka SE: Szabó – Kónya 3, Repák 6/2, Rózsa 5, Pál 2, Dévényiné 11/1, Haraszti 3. Csere: Deák (kapus), Balogh 2/1, Varga, Márta 1/1, Lipécz 5, Barati 2. Edző: Dévényi János. A Vitka SE átrobogott a megilletődött vendégeken. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/0.

Dévényi János: – Az első 10 percben nehezen pörögtünk fel, utána azonban magabiztosan hoztuk a kötelezőt. Mindenki lehetőséghez jutott, ifistáink is szépen kivették a részüket a sikerből.

Salgótarján–Kállósemjén 42–11 (22–8)

Salgótarján, 60 néző, v.: Kriskó, Petrik–Varga. Kállósemjén: Kovács – Fecsó–Zsuga, Papp 3, Baraksó 3/1, Ferenci, Mészáros 1, Reszegi. Csere: Kulcsár–Czagány (kapus), Kósa, Páll 4, Fülöp, Sitku. Edző: Darius Sarca Alex. A sérülésektől tizedelt Kállósemjén újabb méretes zakót kapott. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/1.

Darius Sarca Alex: – Sok hiányzónk volt, annak ellenére, hogy mindent megpróbáltunk, ilyen összeállításban ez most ennyire volt elég. Gratulálunk a Salgótarjánnak.

További mérkőzések: Füzesabony–DVSC II. 21–24 (11–15), Lóci DSE–Kazincbarcika 27–34 (12–17), Miskolc–Hatvan 29–28 (13–16).

Kisvárda–Fehérgyarmat 30–28 (17–16)

Kisvárda, 150 néző, v.: Katona, Konyári. Kisvárda: Simon – Virga 1, Csendes 9, Radojevics 6, Kapdos, Ruzsinszki 5/1, Bottka 6. Csere: Papp 3/1, Kiss, Király, Kovács, Vass. Edző: Türk Ferenc. Fehérgyarmat: Cioroiu – Czeglédi B. 1, Oláh 6, Kovács I. 2, Varga K. 8, Imre, Fekete 3. Csere: Bihari, Szenczi (kapusok), Nagy, Csobay, Varga J., Varga L. 8, Gacsályi, Baros, Siket T. Játékos-edző: Varga László.

A Kisvárda végig szoros meccsen tartotta otthon a két pontot. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 1/0.

Türk Ferenc: – Fontos győzelmet arattunk. Támadásban remek dolgokat csináltunk, ugyanakkor védekezésben banális hibákat vétettünk.

Varga László: – Annak ellenére, hogy mindkét csapatból meghatározó játékosok hiányoztak, izgalmas megyei rangadót játszottunk. Gratulálok a Kisvárdának, mert nagy szívvel játszottak. Ami minket illet, hatvan percig mentünk, az utolsó pillanatig nem adtuk fel. Sajnos, a kapusteljesítményünk nem volt olyan, amellyel az ilyen mérkőzéseket meg lehet nyerni.

Berettyóújfalu–Nyírbátor 19–24 (10–13)

Berettyóújfalu, 100 néző, v.: Bozó, Mezei. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 4/1, Gubó 5, Bor 2, Mészéros 3, Pánczél 5, Szedlacsek 4. Csere: Gadnai (kapus), Siket K. 1, Albecz, Illés, Tamás, Varga, Lapos. Edző: Molnár András. A Nyírbátor nehézzé tette magának a simán nyerhető mérkőzést. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/1.

Molnár András: – Ismét nem tudtunk a saját tempónkban és stílusunkban kézilabdázni, de legalább kevés gólon tartottuk az ellenfelünket, amely szimpatikusan, harcos erényeket csillogtatva játszott ellenünk.

Tiszavasvári–Kállósemjén 32–26 (20–13)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Tiszavasvári: Boczák – Balogh 4, Benyusz 8, Erdős 8, Csikós 4, Gazdag 3, Balázs 4. Csere: Molnár (kapus), Arató, Simon, Bálint 1, Lakatos, Kőszegi, Orosz. Edző: Hadas Sándor. Kállósemjén: Nagy L. – Vizi, Bereznai 3, Buzás 1, Molnár 2, Krisztián 3, Horváth 5. Csere: Hornyák (kapus) Havel 4, Bod, Halmos 2, Hegedűs 2, Bakó 3, Csonka, Tóth. Játékos-edző: Bécsi János. A Tiszavasvári már az első fél­időben jelentős előnyre tett szeret, amelyet megtartott a lefújásig. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 1/1.

Hadas Sándor: – Javuló játékkal fektettük két vállra a Kállósemjént.

Bécsi János: – Sajnos, a mérkőzésen ismét elveszítettem két játékost. Bízom a mielőbbi felépülésükben.

További mérkőzések: DEAC II.–Acélváros 42–27 (18–15), Nádudvar–Hajdúböszörmény 23–23 (9–13), Kazincbarcika–Hajdúnánás 36–25 (17–10).

1. Nyírbátor 8 7 1 – 247–207 15

2. DEAC II. 8 6 – 2 241–203 12

3. Acélváros KK 8 6 – 2 255–236 12

4. Kisvárda 8 5 1 2 224–209 11

5. Kazincbarcika 8 4 1 3 248–234 9

6. Nádudvar 8 4 1 3 225–217 9

7. Fehérgyarmat 8 3 1 4 257–260 7

8. Tiszavasvári 8 2 1 5 218–240 5