"Védekezés nélkül nem lehet mérkőzést nyerni" (fotók)

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Pánczél Zoltánék (labdával) magabiztosan győzték le Szűcs Balázsékat szombaton

Fotó: Pusztai Sándor

Női

Vitka SE–Kazincbarcika 25–21 (12–12)

Kisvárda, 20 néző, v.: Oláh, Szikszay. Vitka SE: Szabó – Varga 2, Kónya 5, Repák D. 7/1, Barati, Dévényiné 4/2, Haraszti 4. Csere: Tóth-Tálas (kapus), Kostyó 2, Soltész 1. Edző: Dévényi János. A kiélezett találkozót a hajrában fordította a maga javára a hazai csapat. Kiállítások: 8, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 7/7.

Dévényi János: – A múlt heti betegségek miatt tartottunk a mérkőzéstől. Nem voltunk túl sokan, de gratuláció a lányoknak, mert nagyot küzdöttek. Masszívan védekeztünk, támadásbefejezéseinken van még mit javítanunk.

Füzesabony–Kállósemjén 41–26 (18–12)

Füzesabony, 100 néző, v.: Sebestyén Á., Sebestyén B. Kállósemjén: Kovács E. – Papp 1, Gáspár 2, Pál 9, Ferenci 1, Páll 4, Baraksó 8. Csere: Ferenczi (kapus), Kósa Zs. 1, Fecsó-Zsuga, Lőrincz, Kósa A., Gergely. Edző: Sarca Darius Alex. A vendég Kállósemjén csak az első félidőben tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 6/4.
Sarca Darius Alex: – 35 percig nagyon jól játszottunk, tisztességesen helytálltunk. Aztán elfogytunk, jöttek a technikai hibák, így törvényszerű volt a vereségünk.

Miskolc–Mátészalka 34–30 (20–13)

Felsőzsolca, 100 néző, v.: Frank, Mucza. Mátészalka: Bágyi – Toók 2, Buzás 5, Kovács E., Czakó 4, Drabik 11/3, Ábri 4. Csere: Kovács S. (kapus), Deme F. 3/3, Deme B., Nagy-Márkus 1. Játékos-edző: Nagy Márkus Peónia. A vendég Mátészalka meglepő vereséget szenvedett Felsőzsolcán. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 8/6.

Nagy Márkus Peónia: – Rengeteg technikai hibát vétettünk, és a védekezésünk is szellős volt. Egyébként meg nem elég a mezt kiküldeni a pályára.

További eredmények: Heves–Salgótarján 25–26 (14–12), Lóci DSE–DVSC U22 17–45 (12–25), Hatvan–Hajdúböszörmény 26–20 (11–11)

Berettyóújfalu–Kisvárda 22–24 (13–15)

Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Major, Szuromi. Kisvárda: Hostisóczki – Nagy 4, Götz 5, Kapdos 1, Radojevics 8/4, Ruzsinszki, Papp 2. Csere: Simon (kapus), Virga, Csendes 3, Király, Bottka, Jenei, Csatlós, Kiss 1. Edző: Türk Ferenc. A végig szoros mérkőzésen a vendégek a hajrában biztosították be győzelmüket. Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 4/4.

Türk Ferenc: – Felfoghatatlan játékvezetői stílus mellett, jól játszva, nagyot küzdöttünk a két pontért. Gratulálok a srácoknak.

Fehérgyarmat–Kazincbarcika 28–28 (12–11)

Mátészalka, 130 néző, v.: Katona, Konyári. Fehérgyarmat: Cioroiu - Oláh J. 4, Tuska 10, Czeglédi P. 1, Kovács 2, Imre 7, Fekete 1. Csere: Csobay, Bihari (kapus), Varga J. A., Gacsályi, Diószegi 1, Siket T. 2. Edző: Varga László. Az egyenlő erők csatáját hozó mérkőzésen igazságos döntetlen született. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 4/2.

Varga László: – Két harcosan küzdő csapat találkozóján úgy gondolom, mind a két fél rászolgált az 1-1 pontra. További sok sikert kívánok a Kazincbarcikának, dolgozunk tovább.

Kállósemjén–DEAC II. 34–43 (21–20)

Újfehértó, 60 néző, v.: Aczél, Nagy. Kállósemjén: Tóth – Vizi 2, Pop-Rares 5, Bod, Bécsi, Varga M. 1, Horváth 17/4. Csere: Lencsés (kapus), Ferenczi 2, Krisztián 1, Orosz 2, Bakó, Barabás 3, Hegedűs 1. Játékos-edző: Bécsi János. A hazai csapat a második fél­időben nem tudta tartani a lépést ellenfelével. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/4, illetve 3/2.

Bécsi János: – Védekezés nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

Nyírbátor–Tiszavasvári 29–22 (14–12)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Móré, Pásztor. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 10, Gubó, Mészáros, Bor 6, Pánczél 2, Szedlacsek 1. Csere: Gadnai (kapus), Albecz 1, Siket K., Varga 1, Tamás 1, Mészáros 1. Edző: Molnár András. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz, Kelemen 1, Erdős 7/1, Szűcs 10, Sóvágó 1, Feind 1. Csere.: Balogh B., Molnár (kapusok), Gazdag, Csikós 2, Orosz, Bálint. Edző: Hadas Sándor. A végig vezető Nyírbátor biztosan tartotta otthon a két pontot. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 3/1.

Molnár András: – Gratulálok a kiválóan felkészített és jól küzdő Tiszavasvárinak. Ami minket illet, nálunk továbbra sem működik a négy játékelem egyszerre, keresem az okát.

Hadas Sándor: – A kimaradt helyzeteinket a hazaiak kíméletlenül megbüntették. Gratulálok a Nyírbátornak.

További eredmények: Hajdúnánás–Hajdúböszörmény 25–30 (12–11), Acélváros–Hajdúszoboszló 28–28 (17–16).

1. Nyírbátor 17 15 1 1 549-436 31

2. Acélváros 16 13 1 2 502-443 27

3. DEAC II. 17 11 – 6 504-451 22

4. Hajdúszoboszló 17 9 3 5 474-457 21

5. Kisvárda 17 9 2 6 482-459 20

6. Kazincbarcika 17 8 3 6 517-510 19

7.H.böszörmény 17 6 4 7 461-479 16

8. Fehérgyarmat 16 6 3 7 496-507 15