Labdarúgás

2023.02.02. 14:58

A statisztika szerint szinte bérelt a Kisvárda dobogós helye

A Kisvárda Master Good két forduló kivételével mindig a második vagy a harmadik pozícióban állt a labdarúgó NB I.-ben.

A jelenleg is harmadik Kisvárda jubileumi mérkőzéshez érkezik

Fotó: KOVACS PETER

A nemzetközi szereplés miatt mérkőzéseket halasztott Ferencváros februárban bepótolta a mérkőzéseit. A címvédő szerda este 3–1-re győzött Pakson, immáron az NB I. minden együttese 17 bajnoki meccset játszott. A Fradi előnye jelenleg 12 pont a második Kecskemét és 15 egység a harmadik helyen álló Kisvárda Master Gooddal szemben.

A szabolcsi klub honlapja arra hívja fel a figyelmet, hogy visszamenőleg is most fest reálisan a táblázat, hiszen az elmaradt meccsek miatt az ősz végéig a Fradinak kettő, a ZTE-nek és a Paksnak eggyel kevesebb bajnoki állt a neve mögött. A kisvardafc.hu emiatt összegezte, csapata melyik forduló után hol helyezkedett el a tabellán.

Mint írják, a 2021–2022-es bajnokságban a Kisvárda volt az egyedüli csapat, amely mind a 33 forduló során dobogós helyen állt, és végül a második helyen zárt. Mostanra sem sokat változott a helyzet, hiszen a csapat az eddigi 17 közül mindössze két fordulót követően nem állt az első-harmadik (pontosabban a második-harmadik) pozícióban: az első és a tizenegyedik játéknapot követően. A többi 15 forduló után kilencszer a második, hatszor a harmadik helyet foglalta el Török László együttese.

A jelenleg harmadik várdaiak szombaton a Honvéd vendégeként folytatják bajnoki szereplésüket. Az lesz a kisvárdai klub 150. NB I.-es bajnoki mérkőzése. Az eddigi 149 összecsapás összesített mérlege: 57 győzelem, 40 döntetlen, 52 vereség, 187–192-es gólkülönbség, 211 pont.

Ha az első és minden 25. meccset tekintjük jubileuminak, akkor a hetedik ilyen alkalomhoz érkezett a Kisvárda. Ezeken a jeles ­mérkőzéseken egyszer sem született döntetlen – négy ­vereség mellett két győzelmet tudnak felmutatni a várkertiek.

Labdarúgás: NB I.
Az élcsoport és a Kisvárda állása az egyes fordulókat követően
1. forduló: 1. Paks 3 pont (2–0), 2-3. Ferencváros és Zalaegerszeg 3-3 (1–0), ...5. Kisvárda Master Good 1
2. forduló: 1. Ferencváros 6, 2. Kisvárda 4 (6–4), 3. Paks 4 (4­–2)
3. forduló: 1. Ferencváros 9, 2-3. Kisvárda és Paks 5-5 (7–5)
10. forduló: 1. Ferencváros 27, 2. Kecskemét 19, 3. Kisvárda 17
11. forduló: 1. Ferencváros 27, 2. Kecskemét 20 (5 győzelem, 17–10-es gólkülönbség), 3. Puskás Akadémia 20 (5, 14–8), 4. Kisvárda 18
12. forduló: 1. Ferencváros 30, 2. Kecskemét 23, 3. Kisvárda 21
13. forduló: 1. Ferencváros 33, 2. Kecskemét 24, 3. Kisvárda 22
14. forduló: 1. Ferencváros 34, 2. Kisvárda 25, 3. Kecskemét 24
15. forduló: 1. Ferencváros 37, 2. Kisvárda 25 (7), 3. Kecskemét 25 (6)
16. forduló: 1. Ferencváros 40, 2. Kecskemét 26, 3. Kisvárda 25