Kosárlabda

2023.02.04. 20:44

Az erőtlen Cápák hazai pályán szenvedtek vereséget

A Hübner Nyíregyháza BS nem tudta megnehezíteni az Oroszlány dolgát a férfi kosárlabda NB I./A 19. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A fehér mezes nyíregyháziak szinte végig az eredmény után futottak

Fotó: Pusztai Sándor

A Hübner Nyíregyháza BS hazai pályán általában sokkal nagyobb energiával játszik, mint idegenben, így abban bízhattunk, hogy az Oroszlány ellen azt a tüzet láthatjuk, amit a Kecskeméttel szemben mutatott a csapat. Ennek megfelelően jó védekezéssel, valamint Darius Perry hármasával kezdtek a hazaiak, ám az OSE sokkal fizikálisabban játszott, amire nem volt válasza a Cápáknak. A vendégek személyi hibákat harcoltak ki, a palánk alatt keményebbek voltak támadásban és a lepattanók megszerzésében is.

Gyorsan időt kért Darko Radulovic, ami után Rytis Pipiras hosszú hazai kosárcsendet tört meg, ám a másik oldalon Josip Barnjak villámgyorsan eljutott nyolc pontig, az ő vezetésével, ellépett az ellenfél. A Blue Sharks nem dobott hatékonyan és a támadó lepattanókra sem volt esélye. Kass Balázs hármasa pillanatnyi megnyugvást hozott, de Ruják András a támadóidő lejárta idő előtt palánkos triplával válaszolt, a negyedet pedig Shane Henry hatalmas zsákolása zárta le.

A második játékrészt Bazsó Brúnó hármasával indította a Hübner és végre több akciót is kivédekezett. A vendégek rendkívül keményen játszottak, a durvább faultokat sem fogták vissza, de szerencsére Perry bírta a strapát és három pontra hozta a mieinket. Ekkor hét megválaszolatlan OSE-pont érkezett és egy idő után úgy tűnt, a Cápák nem bírják a tempót. Üres és szerencsés hármasokat is kaptak a hazaiak, a Lions egyre nagyobb előnybe került, Perry szinte egymaga rohant az eredmény után.

Tizennyolc pontos különbséggel kezdődött a második félidőt. Erik Copes megkaparintott egy lecsorgó dobást és faulttal együtt szerzett kosarat, egy-két jó védekezést is bemutatott a Blue Sharks, de a kedélyeket hamar lehűtötték a vendégek és húsz fölé növelték a különbséget. Néhány látványos kosárnak örülhettünk, ilyen volt Perry hatalmas ívben behulló középtávolija, valamint Pipiras hármasai. A vendéglátó a harmadik negyed derekára visszajött 15 pontra, amikor már másodszor fújtak a mieink ellen sportszerűtlent – utóbbi érthetetlen ítélet volt. Ezt meglovagolva megint ellépett az Oroszlány, amely Denis Krestininnel az élen sokkal keményebb volt a palánkok alatt.

A negyed vége felé Kiss Benedek ziccereivel kozmetikáztak a Cápák, de a negyedik játékrész elején végképp eldőlt a mérkőzés. DeMarco Dickerson megmozdulásait és Kass pontjait említhetjük pozitívumként, ám jelentősen zárkózni nem tudott a csapat, mert könnyű kosarakat engedett, így a hajrában már csak a különbség volt a kérdés.

Kosárlabda: férfi NB I./A, 19. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–MVM OSE Lions 81–95 (15–25, 19–27, 20–20, 27–23)
Nyíregyháza, v.: Benczur, Mészáros B., Ádám
Nyíregyháza: Kass 13/6, Perry 25/6, Bazsó 5/3, Pipiras 13/6, J. Williams 2. Csere: Kiss B. 4, Copes 6, Dickerson 13/9, Szobi. Vezetőedző: Darko Radulovic.
Oroszlány: Illés 8/6, Szabadfi 6, Barnjak 14/9, Calloway 15/9, Krestinin 19. Csere: Carev 7/3, Henry 8, Ruják 3/3, Dimitrijevics 10/3, Mucza 5/3, Dorogi, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–6, 5. p.: 7–16, 8. p.: 12–17, 9. p.: 13–23, 13. p.: 22–25, 15. p.: 22–32, 17. p.: 28–42, 20. p.: 34–52, 21. p.: 38–52, 25. p.: 40–63, 27. p.: 48–63, 28. p.: 48–70, 30. p.: 54–72, 33. p.: 56–81, 37. p.: 68–88.

További eredmények: Sopron–Zalaegerszeg 65–77, Körmend–Honvéd 81–64, DEAC–Paks 81–75.