„Azt kérem mindig, hogy győzelemre játsszunk” – Tímár Krisztián

A Szpari jobbnak tűnt ellenfelénél, ám ezúttal nem volt hibátlan a játéka.

Az első félidő végén még a nyíregyháziak örülhettek

Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport

A Csertői Aurél irányításával még veretlen Budapest Honvéd és a hétmeccses győzelmi sorozatot építő Nyíregyháza Spartacus is jó előjelekkel várta a két csapat vasárnapi ütközetét.

A Szpari a listavezető pozíciójának és az eddig látott teljesítményének megfelelő szellemben kezdte a találkozót, az első pillanattól többet birtokolta a labdát, valamint igyekezett helyzetbe kerülni, de a hazaiak stabilan védekeztek.

Az első félidő végén mégis megjött az áttörés, Novák Csanád góljával vezetést szereztek a piros-kékek. Sajnos a nyíregyházi együttes csak azért örülhetett ennek bő tizenöt percig, mert éppen jött a szünet, egyébként nagyjából nettó egy percig tartott az előny, ugyanis a Kispest a fordulást követő 21. másodpercben egyenlített (1–1).

Ezt leszámítva nem igazán veszélyeztettek a fővárosiak, ellenben a vendégekkel, akik mentek előre a győzelemért, ám ezúttal nem volt elég pontos a játékuk. A Spartacusnak be kellett érnie a döntetlennel, így a bámulatos győzelmi széria ugyan megszakadt, a veretlenségi sorozat immáron nyolc mérkőzést számlál.

– Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, a Honvéd stabilan játszik – értékelt Tímár Krisztián, a Szpari vezetőedzője. – Alaposan felkészültünk belőle és vezettünk is, de egy figyelmetlenség után a második félidő elején gólt kaptunk. Végig támadtuk a játékrészt, és kevés ellentámadást engedtünk a fővárosiaknak. Sok helyzetünk volt, sajnos ezeket nem sikerült értékesíteni, de azon dolgozunk, hogy legközelebb három pontot szerezzünk. Azt kérem mindig, hogy győzelemre játsszunk, a kapott gól után rátettünk még egy lapáttal, ám nem tudtuk megszerezni a győztes gólt.

Ezzel szemben a Honvédot irányító Csertői elismerte, csapata sok hibával játszott, így a döntetlennel kihozták a maximumot a meccsből.

A mögöttünk hagyott fordulóban a Nyíregyháza legfőbb üldözői közül a Győr és a Vasas is győzött, így csökkentették hátrányukat a listavezetőhöz képest, a negyedik Szeged kikapott, az ötödik Kozármisleny döntetlent játszott – utóbbi két csapat kiszállni látszik a feljutásért vívott harcból.